لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۴

ترامپ یکی از منقدان طرح محیط زیستی اوباما را رئیس آژانس محیط زیست آمریکا کرد


اسکات پروئیت روز چهارشنبه در برج ترامپ در نیویورک با رئیس جمهوری منتخب آمریکا ملاقات کرد
اسکات پروئیت روز چهارشنبه در برج ترامپ در نیویورک با رئیس جمهوری منتخب آمریکا ملاقات کرد

گزینه دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای اداره آژانس حفاظت از محیط زیست، یکی از چهره های سرشناس منتقد طرح باراک اوباما در کاهش گازهای گلخانه ای نیروگاه های برق در راستای جلوگیری از تغییرات آب و هوا به شمار می رود.

اسکات پروئیت، دادستان کل اوکلاهما و یکی از مقامات ۲۷ ایالتی است که شکواییه ای را در ماه ژانویه صادر کردند تا سیاست «طرح انرژی پاک» را که از طریق آژانس حفاظت از محیط زیست وارد عمل شده، مسدود کند.

این سیاست از ایالت ها می خواهد تا راه هایی را بیابند که تا سال ۲۰۳۰ تولید گازهای گلخانه ای را به ۳۲ درصد کمتر از سطح آن در سال ۲۰۰۵ برسانند و همزمان، میزان انرژی تولیدی با استفاده از منابع تجدیدپذیر افزایش یابد.

استیو دینز، یک سناتور ایالت مونتانا گفت از اقدامات آقای پروییت در مخالفت با طرح اوباما تقدیر کرده و گفته منتظر آن است که به عنوان رئیس آژانس محافظت از محیط زیست آن را برچیند.

جیمز اینهوف، یک سناتور اوکلاهما نیز در ستایش از نقش مدیریتی آقای پروییت گفت: «پروییت با ضوابط و دستورالعملهای مغایر با قانون اساسی و خطرناک برای محیط زیست مبارزه کرده است. او ثابت کرده که حفاظت از محیط زیست به معنای تحمیل فشار بیشتر بر مالیات دهندگان و تجارت ها نیست.»

مایک لی، یک سناتور یوتا نیز از انتخاب آقای پروییت به سمت ریاست نهاد فدرال آژانس محافظت از محیط زیست استقبال کرده است.

اسکات پروییت به تغییرات اقلیمی ابراز تردید کرده است. او و لوتر استرینج دادستان کل آلاباما در ارزیابی ملی که در ماه مه منتشر کردند از ایالت هایی انتقاد کردند که به دنبال اقدام قانونی علیه شرکت های مخالف با علوم زیست محیطی بوده اند.

دونالد ترامپ در حالی از آقای پروییت دعوت به کار کرده که اخیرا با ال گور، معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا و فعال شاخص محیط زیست، و لئوناردو دیکاپریو دیگر چهره مشهور حامی حراست از محیط زیست و فعال مبارزه با گرمایش جهانی به طور جداگانه ملاقات کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG