لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۰

یک خواننده زن عربستانی برنده فصل نخست رقابت آوازخوانی «سعودی آیدل» شد


همس فکری
همس فکری

فصل نخست رقابت آوازخوانی «سعودی آیدل» با پیروزی هَمس فکری، خواننده زن عربستانی به پایان رسید.

به گزارش «ورایتی»، او در فینال این برنامه که به‌صورت زنده از مجتمع تفریحی «بلوار» در شهر ریاض پخش شد، از رقبای خود پیشی گرفت و عنوان نخست را تصاحب کرد.

همس فکری ۲۹ ساله که خواننده مجالس عروسی در شهر جده است، در جریان برگزاری این رقابت تلویزیونی که ۱۳ هفته به طول انجامید، از محبوب‌ترین شرکت‌کنندگان بود و از میان سه فینالیست، صاحب بیشترین آرای تماشاگران شد.

مادر او نیز از در دهه ۸۰ میلادی از خواننده‌های موفق پاپ عربستانی بود ولی به تدریج از صحنه کنار رفت و فراموش شد. مادر همس فکری پس از اعلام خبر قهرمانی دخترش روی صحنه رفت و او را در آغوش گرفت.

همس فکری علاوه بر گزینش به‌عنوان نخستین آیدل یا بت موسیقی عربستان، صاحب قرادادی با شرکت صفحه‌پرکنی «پلاتینیوم» برای انتشار یک آلبوم موسیقی شد که متعلق به گروه «ام‌بی‌سی» است.

این خواننده ضمن قدردانی از تماشاگرانی که به او رأی دادند، به عربستان سعودی و پادشاهی این کشور احترام کرد که با ایجاد تغییرات فرهنگی بزرگ، باعث شد تا به آرزوی خود برسد.

سعودی آیدل، نسخه عربستانی رقابت آوازخوانی «آمریکن آیدل» است که توسط شبکه تلویزیونی «ام‌بی‌سی» در خاورمیانه پخش می‌شود.


فصل نخست این برنامه در شرایطی در عربستان برگزار شد که در خاورمیانه محدودیت‌های زیادی برای زنان در عرصه موسیقی وجود دارد و حتی آوازخوانی آنها در کشورهایی مانند ایران ممنوع است.

این مطلب با استفاده از گزارش ورایتی تنظیم شده است.

XS
SM
MD
LG