لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۴

سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد دلاری شرکت‌های بزرگ فناوری در عربستان سعودی


عبدالله بن عامر السواحه
عبدالله بن عامر السواحه

عربستان سعودی از جذب بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه خارجی برای توسعه فناوری‌های نوین این کشور خبر داد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان سعودی اعلام کرد،بخشی از این سرمایه‌گذاری عظیم توسط غول‌های آمریکایی «مایکروسافت» و «اوراکل» انجام شده که در حال ساخت «مراکز ابری» در این کشور هستند.

عبدالله بن عامر السواحه، افزود: شرکت مایکروسافت «دو میلیارد و یکصد میلیون دلار» در تاسیسات عظیم پایگاه‌های ابر عمومی جهانی و شرکت اوراکل نیز «یک میلیارد و پانصد میلیون دلار» در احداث یک منطقه جدید پایگاه ابر عمومی در شهر ریاض، سرمایه‌گذاری خواهند کرد و بیش از ۵ میلیارد دیگر را شرکت‌های معتبر فناوری در بخش‌‌های توسعه‌ای عربستان سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

یا این سرمایه‌گذاری‌ها کشور پادشاهی عربستان سعودی عنوان «بزرگترین بازار دیجیتال خاورمیانه و شمال آفریقا» را از آن خود خواهد کرد.

این سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه توسعه فناوری و فضای اینترنت در حالی در عربستان انجام می‌شود که جمهوری اسلامی در ایران به بزرگترین دشمن اینترنت و فضای آزاد اطلاعات در جهان تبدیل شده و ایرانیان بیش از ۵ ماه است که با فیلترینگ گسترده و محدودیت اینترنتی روبرو هستند.

XS
SM
MD
LG