لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۴

سامانه باراک اسرائیل برای مقابله با موشک‌ها و پهپادهای ایران در امارات مستقر شد


تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که امارات متحده عربی، سامانه دفاعی «باراک» اسرائیل را علیه موشک‌ها و پهپادهای ایرانی مستقر کرده است.

به گزارش روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»، امارات متحده عربی، سامانه دفاع هوایی «باراک» ساخت اسرائیل را علیه موشک‌های بالستیک، موشک‌های کروز و پهپادهای ایرانی مستقر کرده است.

تصاویر ماهواره‌ای مربوط به ماه سپتامبر، از استقرار دو سامانه دفاع هوایی مدل «باراک۸» در نزدیکی پایگاه هوایی «الظفره» در جنوب ابوظبی خبر می‌دهند.

این سامانه دفاعی، اخیرا پهپادهای حزب‌الله را که به سمت میدان گازی «کاریش» پرتاب شده بودند، با موفقیت رهگیری کرده بود.

اسرائیل، در ماه ژوئن، طی عملیاتی با استفاده از سامانه دفاعی باراک، موفق شد دو پهپاد از سه پهپاد پرتاب شده توسط حزب‌الله لبنان به تاسیسات گازی را منهدم کند. پهپاد سوم هم توسط جنگنده ارتش اسرائیل سرنگون شد.

گفته می‌شود، امارات برای محافظت از خود در برابر موشک‌ها و پهپادهای جمهوری اسلامی ایران که در دسترس نیروهای نیابتی‌اش به‌ویژه در یمن قرار دارند، به این سامانه‌ها مجهز شده است.

حوثی‌های یمن، مسئولیت حمله موشکی وپهپادی ماه ژانویه، به تاسیسات نفتی ابوظبی که «سه کشته» را در پی داشت، پذیرفته بودند. در ماه فوریه سال جاری میلادی نیز یکی از گروه‌های شبه‌نظامی شیعی عراق، حمله مشابهی را به تاسیسات امارات صورت داده بود.

ابوظبی تاکنون به طور رسمی به گزارش این تصاویر ماهواره‌ای و کاربرد آن ها واکنشی نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG