لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۷

ادامه تغییرات در نیروی انتظامی؛ محمدیان با حکم رادان فرمانده انتظامی تهران بزرگ شد


عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ - رسانه‌های ایران
عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ - رسانه‌های ایران

احمدرضا رادان، فرمانده ‌کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، روز جمعه حسین رحیمی را از فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برکنار و عباسعلی محمدیان را جایگزین او کرد.

رادان ماه گذشته با حکم رهبر جمهوری اسلامی جایگزین حسین اشتری شده بود، و برکناری فرمانده انتظامی پایتخت اولین اقدام او برای جایگزین کردن افراد مورد نظر رادان محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباسعلی محمدیان پیش از این فرمانده انتظامی استان البرز و به مدت ده سال رئیس پیشین پلیس آگاهی تهران بود. همچنین، رحیمی پس از برکناری به ‌عنوان رئیس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی منصوب شده است.

خبرنگار تسنیم نوشته است که با بازگشت دوباره محمدیان به مجموعه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، «انتظار می‌رود در زمینه سرقت‌های به عنف، جرائم خشن، برخورد با اراذل و اوباش و همچنین کاهش جرایم خرد، تغییرات و اخبار بسیار خوبی را شاهد باشیم.»

احمدرضا رادان که از سوی رهبر جمهوری اسلامی به این سمت منصوب شد، ماه گذشته در مراسم تودیع و معارفه با سپاسگزاری از علی خامنه‌ای، «حکم او» را «امانتی الهی» دانست که «چون کوه طور سنگینی می‌کند.»

بنا بر گزارش‌های نهادهای حقوق بشری، در جریان سرکوب اعتراضات سراسری ایران از ۲۶ شهریور تا کنون، دست‌کم ۵۱۶ تن، از جمله ۷۰ کودک با استفاده نیروهای حکومتی از انواع سلاح، از جمله اسلحه‌های جنگی، جان باخته‌اند.

XS
SM
MD
LG