لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۰

منع واردات برخی محصولات سامسونگ به آمریکا


دولت آمریکا واردات بعضی از محصولات شرکت الکترونیکی سامسونگ کره جنوبی را منع کرد.

کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا جمعه گذشته، پس از کشف تجاوز به دو حق و امتیازی چند ابزار لمسی و ردیابی گوشی تلفن شرکت الکترونیکی اپل، دستور منع ورود و فروش بعضی از محصولات شرکت الکترونیکی سامسونگ به آمریکا را صادر کرد.

شرکت اپل و سامسونگ از سال ۲۰۱۰ تا بحال وارد یک مبارزه بر سر حق امتیاز شده اند و تصمیم کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا صدمه عمده ای به شرکت سامسونگ زده که محصولاتش با سیستم عامل گوگل و اندروید کار میکنند.

کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا، که یک کمیسیون تجاری مستقل فراحزبی دولت فدرال است، گفته که شرکت سامسونگ میتواند تا ۶۰ روز آینده، یعنی پیش از «وتو» یا تصویب رئیس جمهوری آمریکا، محصولات خود را در این کشور بفروش برساند.

دو شرکت عمده سازنده تلفن های هوشمند برای توسعه سریع بازارهای فروش خود در سطح جهانی وارد جنگ بر سر حق امتیاز شده اند.

تولید محصول الکترونیکی پیچیده پیشرفته ای مانند تلفن های هوشمند معمولاً با استفاده از صدها روش و طرحهای انحصاری ساخته میشوند، که حق استفاده انحصاری از آنها را به ثبت رسانده اند.

در رسیدگی به پرونده دیگری، کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا در ۴ ژوئن اعلام کرد که از ۴ اوت واردات «آی پد» و «آی فون» های شرکت اپل به آمریکا را به دلیل آن که شرکت اپل به حقوق رقیب خود «سامسونگ» تجاوز کرده، منع می کند. ولی دولت اوباما در سوم ماه اوت منع واردات اپل از سوی این کمیسون را لغو کرد.
XS
SM
MD
LG