لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۳

استعفای مديرعامل شرکت اپل


استعفای مديرعامل شرکت اپل
استعفای مديرعامل شرکت اپل

استیو جابز، بنیانگذار و مديرعامل شرکت اپل، بزرگترین شرکت تولید محصولات الکترونیکی و یکی از ارزشمندترین شرکت های جهان، از سمت خود استعفا داد. آقای جابز به عنوان رییس هیات مدیره این شرکت، به فعالیت خود در اپل ادامه خواهد داد.

تیم کوک، یکی دیگر از مدیران ارشد شرکت اپل، جایگزین آقای جابز خواهد شد. آقای جابز که سال هاست به بیماری های مختلفی از جمله سرطان لوزالمعده مبتلا است و به تازگی نیز تحت عمل پیوند کبد قرار گرفت، در استعفانامه خود خطاب به شرکت اپل و دوست داران محصولات اپل نوشته است: «من همیشه گفته بودم که اگر روزی فرا رسد که من نتوانم از عهده وظایف مديرکلی شرکت اپل و انتظارات برآيم، خود اولین کسی خواهم بود که به شما اطلاع دهم. متاسفانه، این روز فرا رسیده است.» آقای جابز در این نامه از هیات مدیره شرکت اپل خواسته «اگر صلاح می بینند» او را به عنوان رییس هیات مدیره انتخاب کرده و تیم کوک را به عنوان جایگزین او برگزینند.

استیو جابز در سال ۱۹۷۶ شرکت اپل را بنیانگذاری کرد. او در سال ۱۹۸۴ توسط هیات مدیره اپل، از این شرکت اخراج شد. با خروج آقای جابز از شرکت اپل، این شرکت تولید محصولات کامپیوتری، با مشکلات فراوانی روبرو شد و تا مرز ورشکستگی پیش رفت.

با بازگردانده شدن آقای جابز به اپل در سال ۱۹۹۷، این شرکت بار دیگر رشد پیدا کرد تا حدی که در سال جاری، به عنوان با ارزشترین شرکت جهان، و بزرگترین شرکت فناوری جهان، شناخته شد.

XS
SM
MD
LG