لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

سازمان خیریه «مازلم اید»، رکورد بزرگترین سمبوسه جهان را شکست


سمبوسه بزرگ ۱۵۳ کیلوگرمی سازمان نیکوکارانه «مازلم اید» لندن در دفتر رکورد جهانی گینس ثبت شد. عکس از توئیتر India Today
سمبوسه بزرگ ۱۵۳ کیلوگرمی سازمان نیکوکارانه «مازلم اید» لندن در دفتر رکورد جهانی گینس ثبت شد. عکس از توئیتر India Today

یک سازمان خیریه بشردوستانه مسلمان در حاشیه تهیه غذا برای افراد بی خانمان لندن در پایتخت انگلیس، بزرگترین سمبوسه جهان را تهیه کرد.

به گزارش «یو پی آی»، ۱۲ داوطلب در سازمان خیریه «مازلم اِید» یا Muslim Aid، حدود ۱۵ ساعت وقت گذاشتند تا این سمبوسه ۱۵۳ کیلوگرمی را که رکورد جهانی دفتر گینس را شکست، بپزند. این سمبوسه در یک مسجد در لندن تهیه شد و بعد برای سرو به مردم بی خانمان محلی به تکه های کوچک بریده شد.

«پراوین پاتل» داور دفتر رکورد جهانی گینس که در محل حضور داشت، شرایط لازم را برای شرکت کنندگان توضیح داد. آقای پاتل گفت: «سمبوسه باید مثلثی شکل باشد؛ حاوی آرد، سیب زمینی، پیاز، و نخود فرنگی باشد؛ سرخ شود و شکلش را بعد از پختن حفظ کند. باید درست شبیه سمبوسه باشد. بعلاوه، تمام آن خورده شود. چیزی نباید حیف میل نشود.»

محصول نهایی از ۱۰۰ کیلوگرم سیب زمینی، ۲۵ کیلوگرم پیاز، ۱۵ کیلوگرم نخود فرنگی، نزدیک به ۴۵ کیلوگرم آرد و ادویه جات سنتی هندی بود که در آخر در یک ماهی تابه گود که به این منظور ساخته شده بود، در روغن سرخ شد.

سمبوسه بزرگ سازمان خیریه «مازلم اید» رکورد پیشین را که یک سمبوسه ۱۱۰ کیلوگرمی توسط کالج بردفورد بریتانیا در سال ۲۰۱۲ بود، شکست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG