لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۹

آمریکا دوباره رکورد دار درازترین پیتزای جهان شد: اینبار ۲۰۰۰ متر


پیتزای ۲۰۰۰ متری رکورد جهانی گینس را شکست - عکس از توئتیر مجله Seventeen
پیتزای ۲۰۰۰ متری رکورد جهانی گینس را شکست - عکس از توئتیر مجله Seventeen

یک گروه تولید کننده پیتزا در کالیفرنیا گرد هم آمدند تا رکورد درازترین (طولانی ترین) پیتزای جهان را بشکنند. بیش از ۳۳ کمپانی و ۲۰۰ داوطلب به پیست اتومبیلرانی «آتو کلاب اسپیدوی» در شهر فونتانای کالیفرنیا آمده بودند تا در تهیه یک پیتزای ۶۳۳۰ فوتی، یعنی نزدیک به ۲ هزار متر کمک کنند.

جیسون دیز، هماهنگ کننده داوطلبان این پروژه می گوید: «فوق العاده است که افراد زیادی می خواستند بخشی از این رویداد ویژه باشند. اگر نظر من را بخواهید خیلی خوب است که این رکورد را به آمریکا، به جایی که تعلق دارد باز گرداندیم.»

روز شنبه، حدود ۲۰۰ بازرس به این پیست آمدند تا شاهد خلق این پیتزا باشند. رکورد پیشین را کشور ایتالیا با یک پیتزای ۶۰۸۲ فوتی (حدوداً ۱۸۰۰ متری) داشت.

کمیته رکورد جهانی گینس تأکید کرد که ذره ای از این پیتزا دور ریخته نشود و بعد از اینکه چند نفر از بازرسان از این پیتزای تاریخی خوردند، باقی آن به بانک غذایی برای فقرا بخشیده شد.

تهیه این پیتزا نیز تحت کنترل «ایمنی غذایی» ناحیه سن برناردینو بود تا مطمئن شوند که پیتزا و هیچ یک از ترکیبات آن به مدت طولانی در هوای گرم بیرون نمانده باشد.

در پختن این پیتزا، از حدود ۳۶۰۰ کیلوگرم خمیر، ۲۵۰۰ کیلوگرم سس گوجه فرنگی، و ۱۶۰۰ کیلوگرم پنیر استفاده شد که بعد آن را از میان یک فر چرخ دار گذراندند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG