لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

پیام سامان یاسین خواننده زندانی:‌ بی‌گناهم و ۱۰ ماه است که بلاتکلیفم


سامان یاسین (صیدی)، ۲۷ ساله اهل کرمانشاه و مقیم تهران
سامان یاسین (صیدی)، ۲۷ ساله اهل کرمانشاه و مقیم تهران

سامان یاسین (صیدی) و خواننده رپ که زندانی است، در یک فایل صوتی گفته جرمی مرتکب نشده و با گذشت ده ماه از بازداشت، همچنان بلاتکلیف است.

آقای یاسین ۲۷ ساله اهل کرمانشاه و مقیم تهران در این فایل صوتی گفت: من نه آدم سیاسی و نه عضو یا طرفدار گروه سیاسی هستم. من هم مثل همه شما می‌خواهم اوضاع زندگی‌ما و حال دل‌مان خوب شود.

او افزود: ابوالقاسم صلواتی در این ده ماه بازداشت به من اجازه داشتن وکیل انتخابی را نداده است، اجازه نداده وکیلی انتخاب کنم که بتواند روی پرونده‌ام کار کند... یک وکیل تسخیری برایم تعیین کرده‌ به اسم حسین سرتیپی که وقتی با این وکیل تسخیری هم تماس می‌گیرم، می‌گوید قاضی نمی‌گذارد بروم روی پرونده‌ات.

منابع نزدیک به حکومت از جمله خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی پیشتر در هفت آبان گزارش دادند که یاسین در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب «به دلیل شرکت در اعتراضات» به «پشتیبانی از تجمعات اعتراضی، خواندن سرودها و ترانه‌های حماسی و انقلابی، اجتماع و تبانی به قصد اقدام بر علیه امنیت کشور و محاربه» متهم شده است.

خانواده سامان یاسین می‌گویند او تحت شکنجه و آزار اعترافاتی داشته اما خود سامان یاسین اتهامات وارد شده از سوی دستگاه‌های قضایی و امنیتی به خود را رد کرد و گفت: همه اینها برای اذیت کردن و همه دروغ است.

علاوه بر او، توماج صالی دیگر خواننده رپ که در اعتراضات علیه جمهوری اسلامی موضع گیری کرده بود، همچنان زندانی است.

پیام سامان یاسین خواننده زندانی: از شما می‌خواهم صدای من باشید
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
XS
SM
MD
LG