لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۸

جزئیاتی از بازداشت یک خبرنگار ورزشی: سعیده فتحی بعد از حمله اوین بازداشت شد


سعیده فتحی خبرنگار با سابقه ورزشی
سعیده فتحی خبرنگار با سابقه ورزشی

سعیده فتحی خبرنگار با سابقه ورزشی از جمله یکی دیگر از کسانی است که توسط مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده است. اطلاعات جدیدی از بازداشت او به صدای آمریکا رسیده است.

یک منبع نزدیک به خانم فتحی به صدای آمریکا گفت خانم فتحی دو هفته پیش و بعد از ماجرای آتش سوزی در زندان اوین در خانه‌ بازداشت شد.

در دو هفته اخیر خانواده خانم فتحی به دنبال وضعیت او بودند اما هیچ منبعی به آنها پاسخ نداد. این خبرنگار ورزشی یکشنبه شب ۲۴ مهرماه توسط ماموران در منزل بدون هیچ توضیح تفهیم اتهام بازداشت شد.

ایران وایر پیشتر گزارش داد سعیده فتحی از سال ۱۳۸۱ در روزنامه‌های ورزشی کار می‌کند.

در روزهای اخیر تعداد زیادی از خبرنگاران و روزنامه نگاران ایرانی توسط جمهوری اسلامی بازداشت شده اند.

وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه با انتشار بیانیه‌ای مشترک نیلوفر حامدی، خبرنگار شرق، و الهه محمدی، خبرنگار روزنامه هم‌میهن را افراد آموزش‌دیده در دوره‌های به گفته آن‌ها «رژیم مافیایی آمریکا» معرفی و آن‌ها را متهم کردند که نقش منابع اولیه خبرسازی برای «رسانه‌های بیگانه» را ایفا کرده‌اند.

این درحالی است که یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به صدای آمریکا گفت که «رهبری ایران همچنان آمریکا را به تحریک این اعتراضات متهم می کند، پس بیایید صریح بگوییم: این اعتراضات درباره مردم ایران و مطالبات آنها است.»

او افزود: «دولت ایران با مشکلاتی که خود ساخته است مواجه است. رهبری ایران باید به حرف مردم گوش دهد، نه اینکه به سوی آنها شلیک کند و بی رویه آنها را دستگیر کند.»

XS
SM
MD
LG