لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

پریگوژین: جناح‌هایی در کرملین درصدد تخریب دولت روسیه هستند


آرشیو
آرشیو

یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه شبه‌نظامی واگنر، روز شنبه ۱۳خرداد گفت که جناح‌هایی در کرملین، با تلاش برای ایجاد اختلاف بین او و نیروهای چچنی، «به دنبال تخریب دولت» روسیه هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یوگنی پریگوژین گفت: اختلاف بین او و نیروهای چچنی که در کنار ارتش روسیه در اوکراین می جنگند، حل شده است اما دلیل این اختلاف‌ها، جناح هایی در کرملین بودند که به توصیف وی، «برج های کرملین» هستند.

فرمانده گروه شبه‌نظامی واگنر گفت که توطئه این جناح‌ها چنان از کنترل خارج شده بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، مجبور شد در جلسه شورای امنیت آنها را سرزنش کند.

او افزود: برخی از اعضای «برج‌های کرملین» بازی‌های «خطرناکی» را آغاز کرده اند.

یوگنی پریگوژین گفت: «بازی های خطرناک در برج های کرملین به امری عادی تبدیل شده است و افزود: آنها به سادگی دولت روسیه را نابود می کنند.

فرمانده گروه شبه‌نظامی واگنر گفت : هرگونه درگیری بین شبه‌نظامیان واگنر و شبه نظامیان چچن به رهبری رمضان قدیروف، «خونین» خواهد بود، اما شک و شبهه‌ای وجود ندارد که برنده کدام طرف است.

یوگنی پریگوژین، مؤسس گروه شبه نظامی واگنر و یکی از اعضای حلقه گسترده تر ولادیمیر پوتین، در طول جنگ ۱۵ ماهه در اوکراین، شهرت زیادی به دست آورده است.

نیروهای او رهبری نبردهایی را در شهر باخموت اوکراین و مناطق دیگر برعهده داشته اند، او اما همواره بر سر تاکتیک، پشتیبانی لجستیکی و مسائل دیگر با ارتش روسیه درگیر بوده است.

XS
SM
MD
LG