لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۸

واکنش واشنگتن به انتصاب فرمانده جدید از سوی کرملین برای راهبری جنگ در اوکراین


ولادیمیر پوتین (چپ) در کنار الکساندر دورنیکوف
ولادیمیر پوتین (چپ) در کنار الکساندر دورنیکوف

مقامات آمریکایی براین باورند که تعیین فرمانده جدید روسیه نمی‌تواند به تنهایی تغییرات خاصی در جریان جنگ اوکراین بوجود آورد و واقعیت شکست استراتژیک روسیه در این تهاجم را تغییر دهد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به انتشار خبر تعیین فرمانده جدید برای جنگ روسیه علیه اوکراین می‌گوید که «انتصاب هیچ ژنرالی نمی‌تواند این واقعیت را که روسیه پیشتر با شکست استراتژیک در اوکراین مواجه شده است، پاک کند.»

سالیوان گفت: «این ژنرال فقط یکی دیگر از نویسندگان جنایات و وحشیگری علیه غیرنظامیان اوکراین خواهد بود.»

سالیوان افرود که آمریکا همچنان مصمم است تمام تلاش خود را برای حمایت از اوکراینی‌ها انجام دهد تا در برابر او و نیروهایی که او فرماندهی می‌کند مقاومت می‌کنند.

این درحالی است که مقامات آمریکایی می‌گویند که فکر نمی‌کنند فرمانده جدید روسیه بتواند به تنهایی تغییرات خاصی در جریان جنگ در اوکراین بوجود آورد.

یک مقام ارشد آمریکایی نیز روز یکشنبه به شرط ناشناس ماندن با تایید این خبر گفت که روسیه یک فرمانده جدید برای جنگ در اوکراین تعیین کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، مسکو، ژنرال الکساندر دورنیکوف، ۶۰ ساله، و از با تجربه ترین افسران نظامی روسیه و به گفته مقامات آمریکایی، ژنرالی با سابقه بی‌رحمی علیه غیرنظامیان در سوریه را به عنوان فرمانده جنگ در اوکراین منصوب کرده است.

این فرمانده در سال ۲۰۱۶ به دلیل فرماندهی عملیات در جنگ سوریه نشان قهرمانی روسیه، از بالاترین مدارج نظامی این کشور را، از سوی ولادیمیر پوتین دریافت کرده است.

به نوشته آسوشیتدپرس روسیه پیشتر هیچ فرمانده مرکزی در میدان جنگ نداشت.

XS
SM
MD
LG