لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۲

بررسی احتمال دخالت روسیه در انتخابات در کنگره پشت درهای بسته


جلسه عمومی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان؛ جیمز کومی رئیس اف‌بی‌آی (چپ) و مایک راجرز، رئیس ان‌اس‌ای
جلسه عمومی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان؛ جیمز کومی رئیس اف‌بی‌آی (چپ) و مایک راجرز، رئیس ان‌اس‌ای

قانونگذاران آمریکایی ظاهراً درگیر یک جنگ لفظی پیرامون تحقیقات شان در مورد دخالت روسیه در انتخابات سال گذشتۀ ریاست جمهوری آمریکا شده اند.

دوین نونز، رئیس جمهوریخواه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، روز جمعه چهارم فرودین ماه، لغو ناگهانی یک جلسۀ عمومی در کنگره با حضور مقامات ارشد و پیشین تشکیلات اطلاعاتی آمریکا را اعلام کرد.

آقای نونز درباره دلیل لغو این جلسه عمومی گفت ادای شهادت رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، و مدیر سازمان امنیت ملی، ان‌اس‌ای، باید پشت درهای بسته انجام بگیرد.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان گفت این کمیتۀ جویای اطلاعات بیشتری است که تنها میتواند در یک نشست پشت درهای بسته مطرح شود.

آدام شیف، دموکرات ارشد در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، از این تصمیم انتقاد کرد. آقای شیف گفت حتماً کاخ سفید با برگزاری یک جلسۀ عمومی پیرامون دخالت روسیه در انتخابات شدیداً مخالفت کرده است زیرا از دید او، برای لغو ناگهانی جلسه ای که مورد توافق بوده توضیح دیگری وجود ندارد.

روسیه بطور مداوم ادعای تشکیلات اطلاعاتی آمریکا دایر بر نفوذ مسکو بر روند انتخابات آمریکا را تکذیب کرده است و پرزیدنت دونالد ترامپ نیز مقامات حزب دموکرات را به اشاعۀ این ادعا برای توجیه شکست کاندیدای شان، هیلاری کلینتون، متهم می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG