لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۳

احتمال شرکت «اپرا وینفری» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


«اپرا وینفری» بازیگر، مجری، تهیه کننده و صاحب یکی از امپراتوری های رسانه ای آمریکا، در یک گفتگوی تلویزیونی از علاقه خود برای ورود به دنیای سیاست و احتمال شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده سخن گفت.

اپرای۶۳ ساله که به «ملکه رسانه ها» شهرت دارد گفت، برای پیروزی در انتخابات و رسیدن به کاخ سفید نیازی به آگاهی و تجربه سیاسی نیست و او هم می تواند به این مقام برگزیده شود.

او با اشاره به تجربه و سوابق درخشان خود در تهیه و تولید برنامه های تلویزیونی، این موضوع را نقطه قوتی در کارزار انتخاباتی توصیف کرد.

هر چند که اپرا وینفری بصورت مشخص از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نام نبرد ولی گفته می شود چنین الگویی را مدنظر دارد، یعنی یک مجری تلویزیونی و بازرگان موفق که بدون تجربه سیاسی رئیس جمهوری کشور شد.

اپرا وینفری از محبوب ترین شخصیت های رسانه ای در آمریکا است و طرفداران بسیاری به ویژه در میان زنان دارد، او در گذشته بارها از عدم علاقه خود به سیاست سخن گفته و احتمال شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را قویأ رد کرده بود.

این نخستین باری است که او بصورت جدی این موضوع را مطرح کرده و به همین دلیل بازتاب گسترده ای در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشته است.

اپرا وینفری از حامیان حزب دموکرات است و در انتخابات ماه نوامبر از نامزدی هیلاری کلینتون حمایت کرده بود.

او که از ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار است، از بانفوذترین شخصیت های دنیای هنر و سرگرمی محسوب می شود و از احترام ویژه ای نزد افکار عمومی برخوردار است.

هرچند که زمانی طولانی تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ باقی است ولی کارشناسان باور دارند در صورت ورود اپرا وینفری به این کارزار سیاسی، از شانس زیادی برای غلبه بر دونالد ترامپ برخوردار است و می تواند نخستین رئیس جمهوری زن ایالات متحده آمریکا باشد.

XS
SM
MD
LG