لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

ژنرال روس: سربازان کشورم در اوکراین از پشت خنجر خورده‌اند


 سرلشکر ایوان پوپوف فرماندهی ارتش ۵۸ تسلیحات ترکیبی را برعهده داشت.
 سرلشکر ایوان پوپوف فرماندهی ارتش ۵۸ تسلیحات ترکیبی را برعهده داشت.

یک ژنرال روسیه، سرلشکر ایوان پوپوف، گفت که پس از گزارش وضعیت وخیم در جبهه اوکراین به مقامات ارشد نظامی مسکو، از سمت فرماندهی برکنار شده است.

به گزارش رویترز، او گفت سربازان روس بر اثر کوتاهی فرماندهان ارشد نظامی از پشت خنجر خورده‌اند.

پس از شورش ۲۴ ژوئن گروه پیمانکار جنگی واگنر، بزرگترین چالش داخلی دولت روسیه در دهه‌های گذشته رقم خورد. تاکنون رئیس جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین، سرگئی شویگو، وزیر دفاع و والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش را در سمت‌هایشان نگه داشته است.

سرلشکر ایوان پوپوف که فرماندهی ارتش ۵۸ تسلیحات ترکیبی را برعهده داشت، در پیامی صوتی که آندری گورولیوف، قانونگذار روس منتشر کرد، گفت که پس از گفتن حقیقت به مقامات ارشد در مورد وضعیت جبهه اوکراین، از کار برکنار شده است.

پوپوف گفت: «ارتش اوکراین نتوانست صفوف ما را در جبهه بشکند، اما فرماندهان ارشد ما از پشت به ما خنجر زد و ارتش را در سخت ترین و شدیدترین لحظه به طرز فجیعی سر برید.»

پوپوف گفت که ارتش روسیه فاقد سامانه‌های مناسب ضد توپخانه و شناسایی توپخانه دشمن است.

وزارت دفاع روسیه واکنش فوری به این اظهارات نشان نداده است و رویترز می‌گوید قادر نیست به طور مستقل اصالت پیام صوتی را تأیید کند. قانونگذار روس، آندری گورولیوف، که پیام صوتی پوپوف را منتشر کرده است یک فرمانده سابق تندروی ارتش است که بارها در تلویزیون دولتی ظاهر شده است.

XS
SM
MD
LG