لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۵

بریتانیا: روسیه به دنبال جذب ۴۰۰ هزار داوطلب برای جنگ اوکراین است


جنگ روسیه با اوکراین - آرشیو
جنگ روسیه با اوکراین - آرشیو

وزارت دفاع بریتانیا روز یکشنبه اعلام کرد روسیه به دنبال استخدام «مردان واقعی» برای جنگ علیه اوکراین است. وزارت دفاع بریتانیا این مطلب را در به‌روزرسانی اطلاعاتی خود در توییتر منتشر کرد.

به گفته وزارت دفاع بریتانیا، تبلیغات کارزار جدید در بیلبوردها، تلویزیون و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی پخش شده است و پاداش‌های مالی برای ثبت‌نام در ارتش روسیه را نشان می‌دهد.

این به‌روزرسانی اطلاعاتی می‌گوید اما «بعید است» که روسیه بتواند به هدف خود یعنی جذب ۴۰۰ هزار نیروی داوطلب برسد.

در همین حال اوکراین تحریم‌های جدیدی را علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که از «تجاوز روسیه» حمایت و یا در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، اعلام کرد.

وولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در سخنرانی ویدئویی شنبه شب خود گفت که کی‌یف ۳۲۲ شرکت تولید کننده سلاح و قطعات نظامی برای ارتش روسیه را تحریم کرده است.

او افزود که تحریم‌های اضافی علیه «افراد و اشخاص حقوقی که به دور زدن تحریم‌ها علیه روسیه کمک می‌کنند» اعمال شده است.

آقای زلنسکی گفت هدف، «حذف هر گونه فرصت برای روسیه جهت دور زدن تحریم‌ها است» چرا که «هر چه تحریم‌ها علیه اقتصاد جنگی روسیه سخت‌تر شود، پایان تجاوز سریع‌تر خواهد بود.»

تاکنون تحریم‌های غرب علیه روسیه ثروت میلیاردرهای روسی را کاهش نداده است.

بر اساس فهرست میلیاردرها که نشریه فوربس منتشر می‌کند، ثروت میلیاردرهای روسیه در سال ۲۰۲۳ به حدود پانصد میلیارد دلار افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، ثروت کلی میلیاردرهای روسیه از ۳۵۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۵۰۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت و ۲۲ تن دیگر نیز به تعداد روس‌های بسیار ثروتمند اضافه شدند.

به این ترتیب، تعداد روس‌های بسیار ثروتمند، به ۱۱۰ تن رسید. این تعداد شامل روس‌های بسیار ثروتمندی که تابعیت روسیه خود را ترک کرده‌اند نمی‌شود. فوربس در عین حال می‌گوید اقتصاد آشفته روسیه در سال گذشته میلادی ۲.۱ درصد کوچک شد.

XS
SM
MD
LG