لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۷

روسیه روی به بمباران کور در اوکراین آورده است: روزی ۱۵۰۰ کیلوگرم بمب روی شهرها


نمونه‌ای از بمب‌های روسی که هر روز مشابه آن، بر سر شهرهای اوکراین ریخته می‌شود.
نمونه‌ای از بمب‌های روسی که هر روز مشابه آن، بر سر شهرهای اوکراین ریخته می‌شود.

پس از ۱۴ ماه نبرد سخت، همچنان که موشک‌های زمین به هوای نیروهای اوکراینی رو به پایان می‌روند، برای روس‌ها فرصتی به میان می‌آید که با بمب های سه هزار پوندی (۱۵۰۰ کیلویی) به بمباران کورادامه دهند.

مجله فوربز در گزارشی نوشت، بیش از یک سال است که پدافند هوایی اوکراین صدها جنگنده بمب افکن مدرن نیروی هوایی روسیه را مهار کرده و اکنون روس‌ها برای بمباران پشت جبهه اوکراین از جمله شهرها، پایگاه‌های نظامی، نیروگاه‌ها، باید به انبار رو به کاهش موشک‌های کروز و بالستیک خود بیشتر از قبل متکی باشند.

فوربز می‌نویسد روسیه روزانه با ۲۰ بمب گلاید ۳ هزارو ۳۰۰ پوندی (۱۵۰۰ کیلوگرمی) نیروهای اوکراینی را هدف قرار می دهد.

چندی پیش با تمام شدن موشک‌های سام اوکراین، محاسبات تغییر کرد و بیشتر جت‌های روسی شکاف‌هایی در پدافند هوایی اوکراین یافتند تا به بمباران کورخود ادامه دهند اما حالا دیگر توازن قوا تغییر کرده، چون سامانه‌های آمریکایی پدافند هوایی پاتریوت به اوکراین رسیده است.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین گفته «امروز آسمان زیبای اوکراین ما امن‌تر می‌شود زیرا سامانه پدافند هوایی پاتریوت به اوکراین رسیده و شرکای ما به وعده خود عمل کردند.»

گفتنی است مقامات اوکراینی برای مدت طولانی در حال مذاکره با متحدان خود بودند تا جنگ‌افزار‌های پیشرفته برای سرنگونی موشک‌های دشمن را دریافت کنند. نیروهای اوکراینی درماه‌های اخیر در آمریکا و اروپا برای استفاده از این سیستم‌ها آموزش دیدند

XS
SM
MD
LG