لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۹

روسیه جنگجوی قراردادی برای کمک به اسد فرستاده بود


دولت روسیه مدام اعلام کرده است غیرنظامیان روسی که در جریان جنگ داخلی سوریه می جنگند هیچ ارتباطی با مسکو ندارند اما به گزارش خبرگزاری رویترز، سه گروه از این افراد که بتازگی از دمشق به روسیه بازگشته اند یکراست به پایگاه نظامی «مولکینو» متعلق به وزارت دفاع روسیه منتقل شده اند.

در پایگاه نظامی مولکینو در جنوب غربی روسیه، واحد نظامی ویژه مستقر است.

مقصد شهروندان روس که از سوریه به کشورشان باز می گردند از جمله شواهد نادری است که نشان دهنده عملیات مخفیانه نظامی روسیه در سوریه و کمک به رژیم بشار اسد است. این کمک ها علاوه بر کمک های نظامی اعلام شده از جمله حمله های هوایی به مواضع مخالفان اسد در نقاط مختلف سوریه است.

دمیتری پسکوف سخنگوی پوتین در ۱۴ ماه فوریه گفت ممکن است شهروندان روسی در سوریه فعالیت نظامی داشته باشند اما آنها بخشی از نیروهای مسلح دولت فدراسیون روسیه نیستند.

وزارت دفاع روسیه به این پرسش رویترز پاسخ نداده است که چرا غیر نظامیان روس که در سوریه می جنگند بعدا به پایگاه نظامی روسی منتقل می شوند.

رویترز می گوید بیش از ۲ هزار شهروند روس به موجب قرارداد با ارتش اسد همکاری می کنند تا مناطق زیر کنترل مخالفان اسد را بازپس بگیرند.

این جنگجویان قراردادی با هواپیماهای نظامی سوریه جابه جا می شوند.

رویترز می افزاید شهروندان روسی از فرودگاه با سه دستگاه اتوبوس که اداره آنها با کارکنان فرودگاه است فرودگاه را به مقصد پایگاه نظامی مولکینو ترک می کنند.

ماهواره ها که مسیر اتوبوس ها را دنبال می کنند نشان می دهند که مسیر اتوبوسها پایگاه نظامی است. دوستان و نزدیکان جنگجویان قراردادی روسی گفته اند این افراد در پایگاه مولکینو آموزش نظامی می بینند و به سوریه اعزام می شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG