لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۹

روسیه در پالمیرای سوریه پایگاه نظامی تاسیس می کند


.سربازان سوریه با حمایت حملات هوایی روسیه پالمیرا را در ماه مارس پس گرفتند.
.سربازان سوریه با حمایت حملات هوایی روسیه پالمیرا را در ماه مارس پس گرفتند.

روسیه پایگاه نظامی جدیدی در شهر پالمیرا در مرکز سوریه می سازد. پایگاه در داخل ناحیه حفاظت شده ای قرار دارد که آثار باستانی را در بر می گیرد و یونسکو آن را به عنوان یک مرکز میراث جهانی اعلام کرده است. روسیه در اجرای این پروژه از مقامات مسئول سوری اجازه نگرفته است.

به گزارش آسوشیتدپرس، بخش میراث فرهنگی مدرسه آمریکایی پژوهش شرق، عکس هایی از تصاویر ماهواره ای و تجزیه و تحلیل های شرکت دیجیتال گلوب پست کرد که ساختمان را در حاشیه محل باستانی که در جریان اشغال ده ماهه گروه داعش صدمه دیده، نشان می دهد.

یک مقام یونسکو گفت روشن نیست آیا پایگاه در منطقه حایل ناحیه باستانی قرار دارد یا خیر، اما این مکان تاریخی را تهدید نمی کند.

سربازان سوریه با حمایت حملات هوایی روسیه پالمیرا را در ماه مارس پس گرفتند، اما جنگ در چندین کیلومتر دورتر از آن همچنان ادامه دارد. در هفته های اخیر پیکارجویان داعش حمله جدیدی را آغاز کردند که در آن آنها یک میدان گازی را تصرف کردند و به شهر نزدیکتر شدند.

کارشناسان مین یاب روسیه صدها بمب را که داعش از زمان تصرف پالمیرا پست سرگذاشته بود منفجر کرده اند. یک مقام باستانشناسی سوریه گفت حضور سربازان روسیه و سوریه در پالمیرا برای جلوگیری از بازگشت داعش مهم است.

XS
SM
MD
LG