لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

سخنگوی کرملین: ولادیمیر پوتین آماده ملاقات با دونالد ترامپ است


دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، به خبرگزاری روسی «تاس» گفت آقای پوتین، رئیس جمهوری روسیه، آماده ملاقات با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا است، اما ایجاد شرایط مناسب برای وقوع چنین ملاقاتی ممکن است چندین ماه به طول انجامد.

دونالد ترامپ روز جمعه اول بهمن ماه به دنبال مراسم تحلیف و ادای سوگند، به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا کار خود را در کاخ سفید آغاز کرد.

رابطه میان آمریکا و روسیه طی دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و به خاطر اختلافات دیپلماتیک در مواردی چون بحران سوریه و اوکراین شرقی، به ضعیف ترین حد خود پس از دوران جنگ سرد رسیده بود.

خبرگزاری روسی «تاس» به نقل از آقای پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، درباره ملاقات احتمالی آقای پوتین و پرزیدنت ترامپ گفت «چنین اتفاقی در هفته های آینده رخ نمی دهد. امیدواریم تا چند ماه آینده این ملاقات صورت بگیرد.»

بسیاری از منتقدان پرزینت ترامپ معتقند روسیه در پیروزی آقای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در مقابل رقیبش خانم هیلاری کلینتون نقش داشته است. اما کرملین چنین اتهاماتی را رد کرده و می گوید آنها ساخته و پرداخته حزب دموکرات است تا شکست خود به آقای ترامپ را توجیه کند.

آقای پسکوف همچنین تأکید کرد «اشتباهی بزرگ است که فکر کنیم رابطه روسیه و آمریکا در دوران آقای ترامپ خالی از تضاد و اختلاف نظر باشد.»

ولادیمیر پوتین و دیگر مقامات بلندپایه روسیه بارها علنا از آقای ترامپ تمجدید و ابراز امیدواری کرده اند که او پس از رسیدن به قدرت، تحریم های آمریکا علیه روسیه را لغو کند. این تحریم ها از سوی کابینه اوباما و به دنبال الحاق «کریمه» به روسیه در سال ۲۰۱۴ بر مسکو اعمال شدند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG