لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۴

بیش از ۱۱۰ ورزشکار روس از حضور در المپیک ریو محروم شدند


بیش از ۱۱۰ ورزشکار روس از شرکت در المپیک ریو محروم شده اند
بیش از ۱۱۰ ورزشکار روس از شرکت در المپیک ریو محروم شده اند

بیش از ۱۱۰ ورزشکار روس از شرکت در المپیک ریو محروم شده اند. به نوشته ان.پی.آر، رادیوی ملی آمریکا اول تیم دو میدانی روسیه از شرکت در مسابقات محروم شد. بعد به تیم روئینگ (قایقرانی) آنها گفته شد که در کشور خود بمانند. اکنون هم تمامی تیم وزنه برداری روسیه از شرکت در مسابقات المپیک بازمانده است.

کمیته بین المللی المپیک بیش از یک هفته پیش تصمیم گرفت که کل تیم ورزشی حدود ۴۰۰ نفره روسیه را از شرکت در مسابقات المپیک ریو محروم نکند.

اما این کمیته به فدراسیون های ورزشی این اختیار را داده بود که پس از بررسی دقیق درباره عدم حضور ورزشکاران روس تصمیم بگیرند.

فدراسیون بین المللی وزنه برداری نیز جمعه گذشته گفت تمامی هشت وزنه بردار روس اجازه حضور در المپیک ریو را ندارند. این فدراسیون نتایج دوپینگ روس ها را "به شدت شوک آور و ناامیدکننده" خواند. از کل ورزشکاران روسی که از المپیک امسال محرومند ۶۸ نفر به تیم دو میدانی متعلق هستند.

با اینکه المپیک تنها چند روز دیگر آغاز می شود، هنوز همه ورزشکاران روس به طور قطع نمی دانند که آیا در المپیک ریو می توانند شرکت کنند یا خیر. بازی های المپیک روز جمعه ۱۵ مرداد ماه در شهر ریو دو ژانیرو آغاز می شود و تا ۳۱ مرداد ماه ادامه دارد.

جمعه گذشته وزیر ورزش روسیه اعلام کرد که ۲۷۲ ورزشکار برای شرکت در مسابقات ریو از فیلتر بررسی ها رد شده اند و می توانند در مسابقات شرکت کنند.

دولت روسیه متهم است که به طور سازمان یافته و گسترده سال ها از برنامه دوپینگ ورزشکاران حمایت کرده است.

XS
SM
MD
LG