لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

مخالف سرسخت «پوتین» نخستین مرحله نامزدی انتخابات روسیه را پشت سر گذاشت


«الکسی ناوالنی» در حالی نامزد انتخابات شد که به دلیل محکومیت قضایی قادر به کاندیداتوری در انتخابات نیست، محکومیتی که بسیاری آن را غیرواقعی می دانند.
«الکسی ناوالنی» در حالی نامزد انتخابات شد که به دلیل محکومیت قضایی قادر به کاندیداتوری در انتخابات نیست، محکومیتی که بسیاری آن را غیرواقعی می دانند.

هزاران تن از طرفداران «الکسی ناوالنی» رهبر حزب مخالف پوتین در روسیه او را نامزد ریاست جمهوری این کشور کردند تا او بتواند اوراق مربوط به موافقت عمومی را امضا کند.

براساس قانون انتخابات روسیه، نامزدها باید حمایت مردمی کافی برای نامزدی را داشته باشند و به مسئولان برگزاری انتخابات ثابت کنند.

روز یکشنبه سوم دیماه ۸۰۰ نفر از طرفداران «ناوالنی» در یک چادر بزرگ در مسکو گرد هم آمدند تا مراسم رسمی تائید او را انجام دهند. متحدان ناوالنی اعلام کرده اند چندین سالن بزرگ شهر مسکو از برگزاری این مراسم سر باز زده اند.

مسئولان برگزاری انتخابات در این مراسم شاهد تائید ناوالنی بودند.

او همراه با مشاوران حقوقی اش روز یکشنبه اوراق مربوط به نامزدی انتخابات را تقدیم کمیسیون انتخابات روسیه کردند.

او در حالی نامزد انتخابات شده که به دلیل محکومیت قضایی قادر به کاندیداتوری در انتخابات نیست، محکومیتی که بسیاری آن را غیرواقعی می دانند. ناوالنی در صورت لغو محکومیت و یا عفو می تواند در انتخابات شرکت کند.

ناوالنی جدی ترین رقیب ولادیمیر پوتین در دوران هجده ساله قدرت او به حساب می آید.

وی تهدید کرده اگر به او اجازه شرکت در انتخابات داده نشود، انتخابات را تحریم می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG