لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری روسیه: روسیه باید تغییر کند


سنیا سوبچاک
سنیا سوبچاک

مجری تلویزیونی که گفته می شود کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری روسیه خواهد شد ابراز امیدواری کرد وضعیت روسیه از حالت کنترل شدید سیاسی به وضعیتی دموکراتیک ، که فراگیر و شامل همه گروه ها باشد ، تبدیل شود.

سنیا سوبچاک، مجری ۳۶ساله تلویزیونی که خود را «کاندیدا علیه همه» نامیده، هدفش را به صحنه آوردن کسانی که از دوران پوتین خسته شده و یا در دوره های پیش علیه او بوده اند اعلام کرده است.

سوبچاک گفت: «من به این کمپین پیوسته ام تا با ارتباط با میلیونها نفر در کشورمان، نشان دهیم که دموکراسی واقعی اگر اجرا شود چگونه خواهد بود، نشان دهیم که دولت می تواند شکل دیگری داشته باشد. میخواهم بگویم، دوستان! بر خلاف سیستمی رای دهید که ما را سرکوب می کند، به ما دروغ می گوید و همیشه دولت را مافوق مردم می داند.»

سنیا دختر آناتولی سوبچاک، شهردار سابق سن پترزبورگ و معلم فکری ولادیمیر پوتین است. مادر او هم نماینده مجلس است. او پیش از فعالیت در عرصه تلویزیون، از چهره های مشهور مد در روسیه بود.

خانم سوبچاک بارها به مخالفت با کرملین پرداخته اما تا کنون مستقیما از پوتین انتقاد نکرده است. پوتین تا کنون درباره کاندیداتوری مجدد برای ریاست جمهوری اظهار نظر نکرده اما انتظار می رود او باز هم در انتخابات ریاست جمهوری روسیه کاندید شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG