لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

دادگاه روسیه یک شهروند آمریکایی را به اتهام قاچاق مواد مخدر به بیش از ۱۲ سال زندان محکوم کرد


رابرت رومانوف وودلند
رابرت رومانوف وودلند

دادگاهی در روسیه روز پنجشنبه ۱۴ تیر، رابرت رومانوف وودلند، شهروند آمریکایی، را در پرونده مرتبط با قاچاق مواد مخدر به ۱۲ سال و نیم زندان محکوم کرد. وودلند در اتهام «تلاش برای فروش مواد مخدر» مجرم شناخته شد و قاضی او را به حبس در یک زندان فوق امنیتی محکوم کرد.

استانیسلاو کشویتسکی، وکیل این شهروند آمریکایی، به خبرگزاری «رویترز» گفت وودلند که در اوایل سال میلادی جاری در روسیه بازداشت شد، «تا حدی» به گناه خود اعتراف کرده است.

دادستانی مسکو در بیانیه‌ای اعلام کرد وودلند به‌عنوان بخشی از یک باند بزرگ، حدود ۵۰ گرم «مفدرون» (نوعی آمفتامین) را از مکانی در نزدیکی مسکو به آپارتمانی در این شهر منتقل کرد تا در بسته‌های کوچکتر بفروشد. به گفته دادستانی، او هنگامی که در حال انبار کردن مفدرون بود، بازداشت شد.

این مرد ۳۲ ساله یکی از فهرست طولانی شهروندان آمریکایی است که به دنبال بحرانی شدن روابط واشنگتن و مسکو، در روسیه بازداشت شدند.

رابرت رومانوف وودلند
رابرت رومانوف وودلند

واشنگتن بارها با اشاره به خطر بازداشت‌های غیرقانونی، و‌آزار و اذیت سرویس‌های امنیتی روسیه، از شهروندان آمریکایی خواسته است تا از این کشور خارج شوند.

رابرت رومانوف وودلند وودلند که با نام «راب» شناخته می شود، در سال ۱۳۷۲ توسط والدین آمریکایی از روسیه به فرزندی پذیرفته شد. او که دارای گدرنامه‌های روسی و آمریکایی است، گفته بود که برای ملاقات با مادر بیولوژیکی خود به روسیه بازگشته است.

یک حساب کاربری به نام رابرت وودلند در شبکه اجتماعی فیس‌بوک نشان می‌دهد که او در خارج از مسکو زندگی می‌کند و به آموزش زبان انگلیسی می‌پرداخت.

ایوان گرشکوویچ، روزنامه‌نگار وال‌استریت جورنال، پل ویلان، تفنگدار پیشین نیروی دریایی آمریکا، آلسو کورماشوا، سردبیر رادیو اروپای آزاد «رادیو آزادی»، گوردن بلک، گروهبان ارتش آمریکا، و رابرت گیلمن، تفنگدار پیشین نیروی دریایی آمریکا، از جمله شهروندان آمریکایی هستند که در ماه‌های اخیر با اتهامات مختلفی در روسیه بازداشت شدند.

منبع: رویترز

XS
SM
MD
LG