لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۵

سفیر روسیه در تهران: روحانی خواهان حل مشکلات است


سفیر روسیه در تهران می گوید رئیس جمهوری ایران فعالانه راه هایی را برای برطرف ساختن مشکلات کشور در داخل و در صحنه بین المللی جستجو می کند.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، لوان ژاگاریان روزجمعه در مصاحبه ای گفت آن گونه که اومی بیند، حسن روحانی در تلاش است راه حل های قابل قبولی برای مشکلات موجود پیدا کند و تاکنون موفق بوده است.

ژاگاریان در پاسخ به این پرسش که از زمان انتخاب روحانی چه تغییراتی در سیاست های داخلی وخارجی ایران صورت گرفته است، به آنچه آن را افزایش تعامل بین دولت و نهادهای دیگر در کشور و گسترش گفت و شنود بین ایران و تعدادی از قدرت های غربی نامید اشاره کرد. با این حال گفت تغییرات مهمی را در سیاست تهران انتظار ندارد.

نخست این که تیم روحانی کارش را تازه آغاز کرده است و باید با مشکلات زیادی در داخل و در صحنه بین المللی برخورد کند.


سفیر روسیه در ایران همچنین گفت در مسایل سیاسی آیت الله خامنه ای تصمیم نهایی را می گیرد، و افزود به نظر او مواضع خود را در آینده نزدیک تغییر نخواهد داد.

در مورد مناسبات مسکو با رهبری جدید در ایران، ژاگاریان گفت : رئیس جمهوری روسیه مایل است با هر دولت مشروع درایران، بدون توجه به توجیه و جهت سیاسی آن کار کند. وی اظهارداشت گفت و شنود سیاسی همیشه نقش مهمی در روابط و مسائل دوجانبه داشته است، و او می تواند بگوید از زمان به قدرت رسیدن روحانی اساساً چیزی تغییر نکرده است.
XS
SM
MD
LG