لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۵

شورای نگهبان بازبینی در صلاحیت روحانی را تکذیب کرد


سخنگوی شورای نگهبان ایران گزارش های منتشر شده درباره بازبینی در صلاحیت حسن روحانی و احتمال حذف او از روند انتخابات را تکذیب کرد.

عباسعلی کدخدایی روز دوشنبه ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) در حاشیه دیدار با رئیسان ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری به خبرنگاران گفت: «ما در خصوص بررسی صلاحیت نامزدها چیزی نداشتیم. متأسفانه برخی اخبار منتشر می شود که ما هم از آن مطلع نیستیم.»

خبرگزاری فارس این خبر را منتشر کرد اما پس از واکنش شورای نگهبان آن را از صفحه اصلی خود حذف کرد.

بر اساس این گزارش رییس ستاد انتخابات حسن روحانی پیشنهاد کرده تا نمایندگان نامزدها در هنگام بستن صندوق های رای نیز حضور داشته باشند.

خبرگزاری های فارس و مهر روز یکشنبه به نقل از یک «منبع آگاه» از احتمال بازبینی شورای نگهبان در صلاحیت حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، خبر داد و گفت این مسئله روز دوشنبه مجددا در جلسه شورای نگهبان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فارس نوشت به دلیل اظهارات «ضد امنیتی و غیر قانونی» حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، شورای نگهبان تصمیم دارد تا صلاحیت این کاندیدا را در جلسه روز دوشنبه خود مجددا مورد بحث و بررسی قرار دهد.

همین منبع به خبرگزاری فارس خاطر نشان کرده بود حمایت از سران فتنه در جلسات سخنرانی، افشای اطلاعات محرمانه مربوط به برنامه هسته ای و حرکات «ضد امنیتی» همچون همایش حامیان روحانی در جماران از جمله مواردی است که شورای نگهبان تصمیم دارد تا صلاحیت این کاندیدا را مجددا مورد بررسی قرار دهد.

این منبع آگاه به خبرگزاری فارس تاکید کرده است که حرکات خیابانی مانند همایش ورزشگاه شهید شیرودی از دیگر مواردی است که شورای نگهبان تصمیم گرفته تا صلاحیت این کاندیدا را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز به خبرگزاری فارس گفت این شورا حق بررسی مجدد صلاحیت کاندیداها را تا آخرین لحظه انتخابات دارد.
XS
SM
MD
LG