لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۵

توضیح حسن روحانی درباره سخنان پرحاشیه خود


به دنبال واکنش‌های منتقدان به سخنان اخیر رئیس جمهوری ایران درباره مخالفان مذاکره و تعامل با دنیا، حسن روحانی درباره گفته‌های روز دوشنبه خود، توضیحاتی داد.

رئیس جمهوری ایران درجلسه روز چهارشنبه هیات دولت گفت: «مخاطب من در جمله و کلمه‌ای که در وزارت امور خارجه بیان کردم و نقطه مقابل «شیردل» بود، نه منتقدین و مخالفین، بلکه کسانی بودند که صرفاً به دنبال تخریب و کارشکنی هستند و مدتی است که از اتاق فکر به اتاق عملیاتی وارد شده‌اند و بدانند که در برابر تخریب گران سکوت نمی کنیم»

روحانی ادامه داد: «بر این باور هستیم حتی در برابر تخریب‌کنندگان هم باید از واژه‌های احسن استفاده کرده و بهترین قالب‌ها را برگزینیم، اما در عین حال افرادی که بخواهند در مسیر توسعه کشور معضلی بیافرینند، فکر می‌کنم همین موضع‌گیری‌های مقطعی برایشان کافی باشد تا بدانند که از اقدامات آنها مطلع بوده و در مقابل آنها سکوت نخواهیم کرد.»

رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه در جمع روسای نمایندگی‌های خارج از کشور جمهوری اسلامی ‌گفته بود: «یک عده به ظاهر شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.»

پس از این اظهارات، تعدادی از نمایندگان مجلس، سیاستمداران و رسانه‌های جناح محافظه‌کار در مجلس ایران، به شدت به این سخنان روحانی انتقاد کردند.

روحانی اما تاکید کرد : «امروز به جایی رسیده‌ایم که برای حفظ منافع ملی و رفع معضلات و توسعه کشور اگر ببینیم، گروه و اقلیتی در گوشه و کنار از اتاق فکر خارج شده و وارد اتاق عملیاتی شده‌اند، باید بدانند که دولت هم از اقدامات آنها آگاه است و هم در این زمینه جملات متناسب با تخریب آنها را بکار خواهد برد.»

XS
SM
MD
LG