لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۷

روحانی: می توان طی شش ماه به توافق نهایی رسید


حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی گفت ایران و قدرت های جهانی می توانند طی ۶ ماه به توافق جامع اتمی دست یابند.

آقای روحانی سه شنبه شب در نشست توسعه و سرمایه‌گذاران استان سیستان و بلوچستان گفت: «امروز همگان معتقدند که دستیابی به توافق نهایی در همین مدت شش ماه امکان‌پذیر است؛ البته مسائل سختی پیش روی ما قرار دارد.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رئیس جمهوری ایران گفت «پیشرفت‌هایی» در مذاکرات اتمی صورت گرفته و به گفته او، «اگر [مذاکرات] با همین روند ادامه پیدا کند، می‌توان ظرف مدت شش ماه به توافق نهایی رسید.»

حسن روحانی گفت توافق نهایی «به معنای رفع همه تحریم‌ها و ایجاد مناسبات پولی و مالی با دنیا خواهد بود.»

رئیس جمهوری ایران گفت: «امروز شرایط کشور و شرایط بین‌المللی به گونه‌ای است که سرمایه‌گذاری در ایران تسهیل شده و فرصتی مغتنم به شمار می‌رود چراکه ایران کشور بکری است و می‌توان در سال‌های آینده شاهد شکوفایی سرمایه‌گذاری در کشور باشیم »

اظهارات رئیس جمهوری ایران در حالی بیان می شود که محافظه کاران در ایران از مذاکرات اتمی در دولت حسن روحانی و پیوند دادن آن با بهبود وضعیت اقتصادی انتقاد کرده اند. آنان می گویند نگاه دولت باید معطوف به «داخل» باشد.

روز سه شنبه، جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در ابوظبی به خبرگزاری رویترز گفت از تلاش «تندروها» برای مقاومت در برابر توافق جامع اتمی با قدرت های جهانی نگرانی ندارد.

آقای ظریف که رهبری تیم مذاکره کننده اتمی ایران را برعهده دارد، گفت نسبت به رسیدن به یک توافق جامع طی سه ماه آینده «خوشبین» است.

او گفت در صورت رسیدن به یک «توافق خوب» مخاطبان در داخل راضی خواهند شد، اما به گفته او «برخی افراد هیچ وقت راضی نمی شوند که ایرادی ندارد، چون جامعه ما چند صدایی است.»

در دوران هشت سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، ایران با تحریم های بی سابقه جهانی روبرو شد، اما رهبران ایران می گفتند که تحریم ها بی تاثیر بوده است.

محمود احمدی نژاد در ماه های پایانی دولت دوم خود بارها از فشار تحریم ها علیه اقتصاد ایران سخن گفت که سخنانش با انتقادات دیگر محافظه کاران روبرو شد.
XS
SM
MD
LG