لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۹

رضا سلمان‌زاده، زندانی دادخواه: «مزدوران» حکومت به‌زودی طعمه رهبران حاکم خواهند شد


رضا سلمان‌زاده، پدر دادخواه مهدی سلمان‌زاده
رضا سلمان‌زاده، پدر دادخواه مهدی سلمان‌زاده

پدر دادخواه مهدی سلمان‌زاده، نوجوان ۱۴ ساله‌ای که مدتی پس از حضور در اعتراضات آبان ۹۸ به طرز مشکوکی جان باخت، در چهارمین سالگرد کشته شدن فرزندش، در پیامی از زندان قزل‌حصار خطاب به مقامات جمهوری اسلامی گفت: «شما را در پیشگاه ملت ایران محاکمه خواهیم کرد.»

رضا سلمان‌زاده روز پنج‌شنبه ۷ دی در پیامی صوتی که «به نام خداوند رنگین‌کمان» آغاز شده، گفت: «چهار سال از جنایت آبان و متعاقب آن هفتم دی ۹۸ و قتل پسر نوجوان ۱۴ ساله‌ام مهدی سلمان‌زاده به دست نیروهای امنیتی گذشت، اما ذره‌ای از داغ من و خانواده‌ام کم نشد.»

او در این پیام که رضا مهرگان، زندانی سیاسی پیشین در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده، با بیان این که این «داغ» را «مزدوران جمهوری ولایت فقیهان بر دل» خانواده سلمان‌زاده گذاشتند، افزود: «زیرا حرف حق‌طلبی و آزادی‌خواهی را بر نمی‌تابند و ملت را دشمن خویش می‌پندارند و برای حفظ حکومت ننگین خود از هیچ جنایتی دریغ نمی‌کنند.»

این پدر دادخواه زندانی در پیام خود اضافه کرد: «مزدوران این حکومت دیکتاتوری به خاطر لقمه‌ای نان بیشتر نان خود را در خون ملت آزادیخواه ایران آغشته می‌کنند و می‌خورند. این مزدوران حقیر خود نیز به‌زودی طعمه رهبران حاکم خواهند شد و در بهترین حالت از آنها به جای گونی‌های شن برای ساختن سنگر برای حفظ جان بی‌ارزش رهبران حکومت استفاده خواهد شد که در انقلاب مهسا شاهد این عمل با پروژه شهیدسازی بودیم.»

رضا سلمان‌زاده خطاب به مقامات حکومتی تأکید کرد: «با زندانی کردن پدران و مادران دادخواه و پرونده‌سازی‌های مکرر برایشان نمی‌توانید صدای دادخواهی ما را خاموش کنید و ما هر روز با عزمی جزم‌تر و با قدرتی بیشتر صدایمان را بلند می‌کنیم و پایه‌های کاخ ظلم و بیداد شما را سست‌تر می‌کنیم و شکی در آن نیست که نظام بی‌نظم و بدون شرافت شما به‌زودی به ایستگاه پایانی خود نزدیکتر می‌شود.»

او تأکید کرد: «حکومت شما تمام شده است و فقط باید توسط ملت آزادی‌خواه دفن شوید. عاقبت دیکتاتوران و ستمگران تاریخ چیزی جز این نبوده است و تاریخ از شما به ننگ یاد خواهد کرد.»

این زندانی دادخواه در پیام خود از زندان قزل‌حصار در استان البرز گفت: «ما از خون فرزندان ایران‌زمین نخواهیم گذشت و شما را در پیشگاه ملت ایران محاکمه خواهیم کرد. من خون نوجوان ۱۴ ساله‌ام را فرش راه آزادی ایران کرده‌ام و تا آزادی نهایی ایران در مقابل شما خواهم ایستاد. کودکان ما را کشتید و برای کودکان غزه عزاداری می‌کنید. بین ما و شما دریای خون است.»

رضا سلمان‌زاده پدر مهدی سلمان‌زاده است که در تظاهرات سراسری آبان ۹۸ شرکت فعال داشت. او گفته است که پسرش مهدی در ارتباط با اعتراضات آبان به قتل رسیده است. چنان که آقای سلمان‌زاده می‌گوید، او روز پنجم دی ۹۸ پس از بازگشت از مراسم گرامیداشت چهلمین روز کشته‌شدگان آبان، با جسد حلق‌آویز شده و کاملا عریان فرزند نوجوانش در خانه مواجه شد.

سلمان‌زاده گفته است که مطابق اظهارنظر مأموران تجسس، مهدی «روی زمین ضرب و جرح شده و پس از به قتل رسیدن، حلق‌آویز شده» بود، اما «افسر پرونده نظر آنها را قبول نکرد.»

این پدر دادخواه پیش از این نیز در پیامی از داخل زندان تأکید کرده بود که جمهوری اسلامی با آبان ۹۸ تمام شده است.

XS
SM
MD
LG