لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۳

انفجار بمب در بغداد جان ۱۲ زائر شیعه را گرفت


A woman walks past the site of a car bomb attack at Palestine Street in Baghdad, Nov. 2, 2014.
A woman walks past the site of a car bomb attack at Palestine Street in Baghdad, Nov. 2, 2014.

انفجار بمبی در بغداد که در داخل یک خودرو جاسازی شده بود، جان دست‌کم ۱۲ نفر را گرفت و ۲۹ نفر را نیز مجروح کرد. این حمله زائران شیعه را هدف گرفته بود.

با حضور صدها هزار زائر شیعه در کربلا به مناسبت عاشورا، احتمال درگیری‌های فرقه‌ای و خشونت در عراق افزایش یافته است. انفجار امروز در نزدیکی چادری رخ داد که در آن آب نذری پخش می کردند.

گروه پیکارجوی موسوم به دولت اسلامی (داعش) بخش های بزرگی از عراق و سوریه را تصرف کرده و در روزهای اخیر، تقریبا به طور روزانه حملاتی را از طریق انفجار بمب‌های کارگذاشته شده در داخل خودروها، علیه شیعیان در بغداد ترتیب داده و ده‌ها نفر را به کشتن داده است.

از سوی دیگر نیروهای افراطی گروه دولت اسلامی بیش از ۲۰۰ مسلمان سنی از قبیله «البو نمر» را به قتل رساند. قربانیان در مقابل حملات داعش برای تصرف سرزمین‌هایشان مقاومت کرده بودند.

در همین حال، ارتش آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد هفت حمله مضاعف را علیه مواضع داعش در سوریه و دو حمله مضاعف را در عراق انجام داده است.

به گفته مرکز فرماندهی ارتش آمریکا پنج نقطه از مواضع داعش در شهر کردنشین کوبانی در سوریه را هدف قرار داده است. گفته می‌شود ستون‌های دود ناشی از حملات هوایی روز یکشنبه از آن سوی مرز در ترکیه نیز قابل مشاهده بود.

در حال حاضر حدود ۱۵۰ نیروی پیشمرگه کرد به نیروهای کرد سوری در مبارزه علیه جهادگران داعش بر سر تصرف کوبانی، پیوسته‌اند.

XS
SM
MD
LG