لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

کارگران بازنشسته حکم توقیف اموال «شهرداری شوش» را گرفتند


آرشیو - تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی شوش. یکشنبه ۷ آبان ۱۴۰۲
آرشیو - تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی شوش. یکشنبه ۷ آبان ۱۴۰۲

منابع خبری در ایران از بلاتکلیفی ۱۶ کارگر «شهرداری شوش» با گذشت ۸ ماه بعد از بازنشستگی خبر دادند و اعلام کردند که این افراد برای تحقق مطالبات خود توانسته‌اند حکم توقیف اموال شهرداری را نیز دریافت کنند اما هنوز مطالبات سنواتی آنها پرداخت نشده است.

خبرگزاری ایلنا در گزارشی به روایتِ بلاتکلیفی ۱۶ نفر از کارگران بازنشسته شهرداری شوش برای دریافت سنوات پرداخته و نوشته است: « شهرداری علیرغم توان مالی کافی مطالبات سنواتی آن‌ها را نمی‌پردازد.»

این خبرگزاری وابسته به «خانه کارگر» به نقل از یکی از کارگران بازنشسته تاکید کرده که «پس از کش و قوس‌های فراوان» نهاد قضایی یکسال دیگر به شهرداری فرصت پرداخت داد که با توجه به شرایط سخت اقتصادی، کارگران تحمل بی‌پولی و مشکلات ناشی از آن را ندارند.

آن‌طور که «ایلنا» نوشته میانگین سنوات پایان خدمت هر یک از بازنشستگان بر اساس سوابق کاری حدود ۱۸۰ تا ۲۱۰ میلیون تومان است که کارفرما به بهانه نداشتن منابع مالی، از پرداخت آن خودداری می‌کند.

مشکلات بازنشستگان در ایران به یکی از معضلات دائمی این بخش از جامعه تبدیل شده است به‌طوری‌که از نگاه فعالان این حوزه در صورت عدم پرداخت سنوات به این افراد فصل جدیدی برای آنها گشوده خواهد شد و آن هم پیوستن به انبوه معترضان همیشگی برای دریافت حقوق معوقه و همسان‌سازی حقوق است.

خبرهای منتشر شده در رسانه‌های داخلی نشان می‌دهد که بازنشستگان در شهرهای مختلف هر روز در مقابل ادارات و مراکز دولتی دست به تجمعات اعتراضی می‌زنند.

XS
SM
MD
LG