لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۴

اعتراض دو سناتور جمهوریخواه به فرمان ترامپ: داعش سود خواهد برد


سناتور جان مک کین (چپ) و سناتور لیندزی گراهام
سناتور جان مک کین (چپ) و سناتور لیندزی گراهام

جان مک کین سناتور آریزونا و لیندزی گراهام سناتور جمهوریخواه از کارولینای جنوبی که هر دو از حزب جمهوریخواه هستند، در واکنش به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ مبنی بر منع ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا گفتند چنین اقدامی در مبارزه با تروریسم، صدمه بیشتری به آمریکا وارد خواهد کرد.

بنا به وبسایت خبری «هیل»، مک کین و گراهام در واکنش به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ در اعمال محدودیت های مهاجرتی برای هفت کشور مسلمان به آمریکا، بیانیه مشترکی صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است، «مهمترین متحدان ما در مبارزه با داعش، اکثریت مسلمان هایی هستند که ایدئولوژی آخر الزمانی تنفر را رد می کنند. این فرمان اجرایی، خواسته یا نا خواسته، این پیام را می فرستد که آمریکا خواهان ورود مسلمان ها به این کشور نیست. به همین خاطر ما نگرانیم که این فرمان اجرایی به عضوگیری ها از سوی داعش بیشتر کمک کند تا به بهبود امنیت ما.»

آقای مک کین همچنین روز یکشنبه گفته بود فرمان اجرایی آقای ترامپ می تواند به تبلیغات داعش کمک کند.

پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه در پیامی توئیتری به بیانیه این دو سناتور جمهوریخواه واکنش نشان داد و آن را «نادرست» خطاب کرد.

آقای ترامپ، روز جمعه، ۸ بهمن ماه، با امضای یک فرمان اجرایی تحت عنوان «حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی» ورود پناهندگان به آمریکا را برای چهار ماه به تعلیق درآورد.

بنا به این فرمان اجرایی، همچنین صدور هر گونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان، و سومالی به مدت ۹۰ روز به متوقف شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG