لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۹

فهرست ممنوع‌الورودهای وابستگان جمهوری اسلامی به آمریکا کوتاه‌‌ نشده است


State Department seal
State Department seal

وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد فهرست قبلی محدودیت‌های مسافرتی مقامات جمهوری اسلامی شامل نام ۶۱ مقام وابسته به جمهوری اسلامی بود که در فهرست جدید این تعداد به ۶۳ نفر افزایش یافته است.

اسامی محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان و محمدرضا استاد رئیس زندان دشتستان بوشهر به لیست جدید اضافه شده است.

با پیگیریهای بخش فارسی صدای آمریکا وزارت امور خارجه ایالات متحده فهرست مربوطه اصلاح و اعلام شد: «دولت بایدن فهرستی از مقام‌های حکومت ایران و خانواده‌های ممنوع‌الورودشان را به کنگره داده که شامل مشخصات ۶۳ نفر از این مقامات است و نام مجتبی خامنه‌ای و محسنی اژه‌ای و محمدرضا نقدی هم در آن قرار دارد.»

روز چهارشنبه برخی رسانه‌ها اعلام کردند دولت بایدن در گزارش سالانه خود به کنگره آمریکا، فهرست محدودیت‌ سفر مقام‌های جمهوری اسلامی به خاک ایالات متحده را از ۶۱ نفر به ۴۳ نفر کاهش داده است.

بررسی فهرست ارائه شده به کنگره نشان می‌دهد از علی خامنه‌ای تا سران سه قوه و فرماندهان ارشد سپاه و خانواده‌ها و وابستگانشان همچنان حق ورود به خاک آمریکا را ندارند.

گفتنی است در لیست جدید ۶۳ نفره همچنان نام رستم قاسمی، قاسم سلیمانی و حسن فیروزآبادی که یکی از آنان کشته شده و دو تن دیگر بر اثر بیماری جان خود را از دست داده‌اند، دیده می‌شود.

XS
SM
MD
LG