لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۹

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواستار حفاظت فوری از غیرنظامیان در غزه شد


کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز یکشنبه با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت غیرنظامیان باقی‌مانده در نوار غزه خواستار حفاظت فوری از این افراد شد.

این کمیته اعلام کرد که خصومت‌ها در مناطق شهری پرجمعیت از جمله اطراف بیمارستان‌ها تشدید شده و این امر، ایمنی جمعیت‌های آسیب‌پذیر از جمله کارکنان پزشکی، بیماران، نوزادان، افراد دارای معلولیت و سالمندان را در معرض خطر قرار داده است.

ویلیام شومبورگ، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نسبت به وضعیت مخاطره‌آمیز تخلیه غیرنظامیان از نوار غزه ابراز نگرانی کرد و گفت: «اکنون یک تراژدی غیرقابل تحمل انسانی در مقابل چشمان ما در حال رخ دادن است.»

او اضافه کرد:«مردم شبانه‌روز با ما تماس می‌گیرند و از ترس‌هایشان می‌گویند و درخواست کمک می‌کنند تا به امنیت برسند.»

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، همچنین خواستار جریان دائمی کمک‌های بشردوستانه به غزه شد و گفت که حدود صد هزار آواره اکنون فاقد وسایل ضروری مانند سرپناه، غذا، آب و بهداشت هستند.

ویلیام شومبورگ خاطرنشان کرد که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حال حاضر در حال ارائه کمک‌های بشردوستانه در غزه است، یک تیم جراحی را در منطقه مستقر کرده، تجهیزات پزشکی حیاتی به مراکز مراقبت‌های بهداشتی می‌فرستد و در روزهای اخیر بر کاروان‌های تخلیه بیماران بیمارستانی و آوارگان شمال غزه نظارت داشته است.

XS
SM
MD
LG