لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۷:۴۷

موسیقی رپ مرز و ملیت نمی شناسد


آزاد نفیسی، خوانندۀ ایرانی سبک رپ
آزاد نفیسی خوانندۀ رپ ایرانی تبار ساکن کالیفرنیاست که دانش آموختۀ رشتۀ علوم سیاسی است. پدرش مجید نفیسی - شاعرمقیم خارج از کشور - است که می گوید شنیدن اشعار پدرش اثر بسیاری براو گذارده و الهام بخش وی برای رفتن روی صحنه و اجرای هنری بوده است.

آزاد می گوید بهترین بخش کار هنری اش روی صحنه رفتن و دیدن واکنش مردم به موسیقی اوست که گاه برای ساختن شعر و آهنگش، یک سال وقت صرف می کند.

با این وصف؛ ابراز احساسات و افکارش به عنوان آمریکایی ایرانی تبار، دشواریها و چالشهای خاص خود را داشته است، به ویژه از آن روی که درآمریکا، موسیقی رپ و هیپ هاپ عمدتاً پذیرای سیاه پوستان و لاتین تباران است.آزاد اما، برآن است که در موسیقی رپ، تمامی ملل و فرهنگها باید حضور داشته باشند.

دو تهیه کنندای که کارهای آزاد نفیسی را تهیه می کنند، هم کلاسیهای سابق وی بوده اند؛ یکی گواتمالایی و دیگری ایرانی تبار. امید عدمی- که یکی از این دو تهیه کننده است- می گوید همین که این گروه سه نفره، از تبارها و فرهنگهای گوناگون مشغول فعالیت درکنار یکدیگرند، به خودی خود، نشان شکستن مرزها و محدودیتهای فرهنگی است.

عدمی معتقد است که نسل امروز، بیش از نسلهای گذشته، پذیرای هنر کسانی چون گروه وی است و می گوید که با فعالیت بیشتر دراین عرصه، راه برای هنرمندانی که پیشرفت دراین مسیر را ناممکن می شمردند، باز خواهد شد..
XS
SM
MD
LG