لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۳

موسیقی رپ مرز و ملیت نمی شناسد


آزاد نفیسی، خوانندۀ ایرانی سبک رپ
آزاد نفیسی، خوانندۀ ایرانی سبک رپ
آزاد نفیسی خوانندۀ رپ ایرانی تبار ساکن کالیفرنیاست که دانش آموختۀ رشتۀ علوم سیاسی است. پدرش مجید نفیسی - شاعرمقیم خارج از کشور - است که می گوید شنیدن اشعار پدرش اثر بسیاری براو گذارده و الهام بخش وی برای رفتن روی صحنه و اجرای هنری بوده است.

آزاد می گوید بهترین بخش کار هنری اش روی صحنه رفتن و دیدن واکنش مردم به موسیقی اوست که گاه برای ساختن شعر و آهنگش، یک سال وقت صرف می کند.

با این وصف؛ ابراز احساسات و افکارش به عنوان آمریکایی ایرانی تبار، دشواریها و چالشهای خاص خود را داشته است، به ویژه از آن روی که درآمریکا، موسیقی رپ و هیپ هاپ عمدتاً پذیرای سیاه پوستان و لاتین تباران است.آزاد اما، برآن است که در موسیقی رپ، تمامی ملل و فرهنگها باید حضور داشته باشند.

دو تهیه کنندای که کارهای آزاد نفیسی را تهیه می کنند، هم کلاسیهای سابق وی بوده اند؛ یکی گواتمالایی و دیگری ایرانی تبار. امید عدمی- که یکی از این دو تهیه کننده است- می گوید همین که این گروه سه نفره، از تبارها و فرهنگهای گوناگون مشغول فعالیت درکنار یکدیگرند، به خودی خود، نشان شکستن مرزها و محدودیتهای فرهنگی است.

عدمی معتقد است که نسل امروز، بیش از نسلهای گذشته، پذیرای هنر کسانی چون گروه وی است و می گوید که با فعالیت بیشتر دراین عرصه، راه برای هنرمندانی که پیشرفت دراین مسیر را ناممکن می شمردند، باز خواهد شد..
XS
SM
MD
LG