لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

واکنش‌ها به «بی‌خوابی» ابراهیم رئيسی؛ آسوده بخواب که جبهه پایداری بیدار است


ابراهیم رئیسی در اسفند ۱۳۹۹ با صدور دستوری خواستار ریشه‌کن شدن فقر شده بود.
ابراهیم رئیسی در اسفند ۱۳۹۹ با صدور دستوری خواستار ریشه‌کن شدن فقر شده بود.

داستان نخوابیدن ابراهیم رئیسی بخاطر گرانی‌ها شاید برای ایجاد حس نزدیکی و مردمی بودن رئیس دولت از سوی سخنگوی دولت مطرح شد، اما عملکرد اقتصادی دولت در کنار وضعیت معیشت این روزهای مردم باعث شد تا واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته باشد.

عبدالجواد موسوی در انصاف‌نیوز در مقاله‌ای با تیتر «آسوده بخواب که جبهه پایداری بیدار است» نوشت: «با این دست فرمان که شما و دولت حضرتعالی پیش می‌رود سال دیگر بدتر از امسال خواهد بود و سال بعدش به مراتب بدتر از سال های پیش. نه پیش گویم و نه علم اقتصاد خوانده‌ام اما می‌بینم چه کسانی و با چه میزان بهره هوشی زمام مراد به دستشان افتاده است.»

اکبر منتجی، سردبیر روزنامه سازندگی در اکس ( توئیتر سابق) نوشت که «گفتند بی‌خوابی آقای رئیسی ظاهراً به علت گرانی‌ها است. درمان بی‌خوابی رئیس جمهور، درمان اقتصاد است. درمان اقتصاد، راهکار سیاسی دارد. و اگر رئیس جمهور می‌خواهد یک شب بخوابد و خواب راحتی داشته باشد، باید مسیر دولت خود را تغییر دهد. وگرنه همچنان باید بی‌خوابی بکشد.»

روزنامه هم‌میهن نیز به «نخوابیدن رئیسی به دلیل گرانی‌ها» کنایه زده و نوشته نخوابیدن او دردی از مردم دوا نمی‌کند.

این روزنامه به کنایه نوشته است با «سخنان احساسی و تبلیغات » می‌خواهند مسائل را حل کنند. این که رئیس‌جمهور از گرانی کالاها نمی‌خوابد! خُب اینکه خیلی بد است، خواب لازم است و اگر هم می‌خوابد، چرا خلاف واقع می‌گویید؟

نویسنده این روزنامه تاکید کرده است که نخوابیدن مسئولان اصولاً چه دردی از مردم را درمان می‌کند؟ مردم می‌خواهند تورم نباشد، نه اینکه مرغ را که دو سال پیش کیلویی ۴۰ هزار تومان می‌خریدند حالا دو سال بعد این رقم حدود سه برابر شود.

روزنامه اینترنتی فراز نیز به کنایه نوشت: «‏گویی که رئیسی پس از ۲ سال هنوز خود را در جایگاه رئیس جمهور نمی‌بیند و از موضع مطالبه‌گر با وزیر خود سخن می‌گوید.»


فراز می‌نویسد انگار نه اینکه مسبب و ریشه تورم و افزایش فزاینده قیمت‌ها سیاست‌گذاری‌های دولت است که پیشرانه آن نیز در وزارت اقتصاد دولت آقای رئیسی حرکت می‌کند.


فیض‌الله عرب سرخی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز نوشته است ‏️آقای رئیسی به مردم وعدهایی در باره بورس، مسکن، تورم، قیمت ارز و... داده که تاکنون محقق نشده، حالا بیخوابی ایشان چه ثمری برای مردم دارد؟


امیررضا نظری، روزنامه‌نگار نیز در واکنش به اظهارات بهادری جهرمی و واکنش روزنامه دولت به منتقدان نوشته است:« ‏باید گفت با توجه به ۲۲ ماه گرانی بی‌وقفه، اگر این ادعا صادقانه بود تا امروز باید رئیسی تلف می‌شد.

‏نظری تاکید کرده است که دلیلی برای باور کردن این مزخرفات وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG