لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۳

کشیش فلوریدا می گوید قصد ندارد نسخه های قران را آتش بزند


کشیش فلوریدا می گوید قصد ندارد نسخه های قران را آتش بزند
کشیش فلوریدا می گوید قصد ندارد نسخه های قران را آتش بزند

رهبر یک کلیسای کوچک مسیحی در ایالت فلوریدا می گوید او تا زمانی که قادر باشد با امام حامی طرح ساختن یک مرکز اسلامی در نزدیکی محل مرکز سابق تجارت جهانی در نیویورک ملاقات کند، برنامه آتش زدن نسخه های قران را اجرا نخواهد کرد.
تری جونز روز جمعه به رسانه های آمریکا گفت او قصد دارد روز شنبه با امام فیصل عبدالرئوف در نیویورک ملاقات کند.
امام چنین دیداری را تکذیب کرده است. او همچنین از اعلامیه جونز در روز پنجشنبه که گفت رهبران مسلمان موافقت کرده اند جایگاه بنای مرکز اسلامی و مسجد را از نزدیکی محل حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ دور کنند، ابراز شگفتی کرد.
در پاسخ، کشیش گفت احساس می کند «امام محمد موصری»، روحانی مسلمان در فلوریدا، که به حل مساله از راه گفت و گو کمک کرد، به او دروغ گفت.
«موصری»، مدیر انجمن اسلامی فلوریدای مرکزی، گفت او کشیش را گمراه نکرد و اظهار داشت هنوز در تلاش است دیداری را با شرکت جونز، رئوف و خودش برای بحث درباره مرکز پیشنهادی ترتیب دهد.
برنامه تری جونز برای سوزاندن ۲۰۰ نسخه قران در روز شنبه، در نهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، خشم بین المللی و محکومیت از سوی بسیاری از رهبران مذهبی و سیاسی را موجب شد.
رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا با جونز تماس گرفت، او را ترغیب کرد برنامه اش را اجرا نکند و گفت گفت چنین کاری جان سربازان آمریکایی را بخطر خواهد انداخت.
ماموران اف بی آی نیز در محل کلیسای تری جونز، که حدود ۵۰ عضو دارد، با او صحبت کردند.
جونز گفت تغییر محل بنای مرکز اسلامی در نیویورک هدف های کلیسایش را تامین خواهد کرد زیرا، به گفته او، «مردم آمریکا نمی خواهند در نزدیکی محل حملات تروریستی مسجدی ساخته شود.»

XS
SM
MD
LG