لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۷

فرمانده نیروی قدس سپاه مدعی «روزانه ۱۵ عملیات علیه اسرائیل» شد


اسماعیل قاآنی - آرشیو

همزمان با اوج‌گیری درگیری‌ها در منطقه، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران مدعی شده که «حداقل روزانه ۱۵ عملیات» را علیه مواضع اسرائیل انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران، اسماعیل قاآنی در مراسمی مربوط به بازگرداندن اجساد نظامیان ایرانی کشته شده در نبردهای دولت سوریه با مخالفانش که جمهوری اسلامی آنها را «مدافعان حرم» می‌نامند، با طرح این ادعا افزود که «مبارزان فلسطینی» درحال برنامه‌ریزی برای «ضربه زدن» به اسرائیل در «زمان مناسب» هستند.

در پی حملات هوایی روز جمعه چهاردهم مردادماه اسرائیل به مناطقی در نوار غزه که منجر به کشته‌شدن دست‌کم ۹ نفر، از جمله یکی از فرماندهان ارشد گروه «جهاد اسلامی» شد، شبه‌نظامیان فلسطینی مستقر در این منطقه نیز «بیش از صد فروند راکت» پرتاب کردند.

در همین روز، گروه اسلامگرا و نظامی «جهاد اسلامی فلسطینی» نیز ضمن تایید کشته‌شدن «تیسیر الجعبری» از فرماندهان ارشد این گروه، تهدید کرد که به «اهدافی دوردست» در اسرائیل از جمله شهر «تل‌آویو»، حمله خواهد کرد.

اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که گروهی تروریستی از سوی دولت آمریکا شناخته می‌شود، با «فرزندان اسلام» نامیدن گروه‌های نظامی در نوار غزه و لبنان، اظهار داشته است که آنان «تربیت شده» مکتب «امامین انقلاب» هستند.

در ادبیات مقامات جمهوری اسلامی و نیروهای نزدیک به آن، آیت‌الله روح‌الله خمینی و آیت‌الله علی خامنه‌ای،‌ رهبران پیشین و کنونی حکومت ایران با لفظ «امام» که مترادف با لقب «امامان شیعه» است، یاد می‌شوند.

این رویدادها در حالی است که روز گذشته و در اوج درگیری‌های منطقه‌ای، زیاد نخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران و نزد مقامات جمهوری اسلامی حضور داشته است و برخی از کارشناسان این اقدام را در راستای «ایجاد هماهنگی مستقیم» در انجام عملیات نظامی از سوی این گروه نظامی اسلامگرا برآورد کرده‌اند.

در همین ارتباط، اکانت توئیتری روزنامه «شرق» چاپ تهران با انتشار تصویری، از «قطع سخنان» دبیرکل جهاد اسلامی به دلیل «اینترنت ضعیف در تهران» خبر داده بود و به نقل از وب‌سایت «جماران» نوشت: دبیرکل ‎جهاد اسلامی در ‎تهران «به صورت مستقیم» داشت با ‎شبکه تلویزیونی «المیادین» گفت‌وگو می‌کرد و «دستور جنگ و حمله» را صادر می کرد که ارتباط به دلیل «قطع شدن ‎اینترنت» قطع شد.

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی سیزدهم مردادماه در دیدار با زیاد نخاله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین گفته بود «عادی‌سازی و برقراری روابط» کشورهای اسلامی با اسرائیل که از آن با عنوان «پیمان ابراهیم» نیز یاد می‌شود، برای این کشورها و منطقه «امنیت‌ساز» نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG