لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

اعتراض معیشتی بازنشستگان در سه شهر؛ شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» در اهواز


اعتراض بازنشستگان کشوری، کرمانشاه، سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲
اعتراض بازنشستگان کشوری، کرمانشاه، سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲

در ادامه اعتراضات معیشتی، گروهی از بازنشستگان کشوری از جمله فرهنگیان در چند شهر تجمع کردند. عده‌ای از بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی نیز در اهواز به این معترضان ملحق شدند.

بنا بر گزارش‌های ویدئویی منتشر شده توسط اتحادیه آزاد کارگران ایران در روز سه‌شنبه دوم آبان بازنشستگان معترض دست‌کم در شهرهای اهواز، سنندج، و کرمانشاه تجمع برگزار کردند.

معترضان بازنشسته در اهواز، مرکز استان خوزستان، در این تجمع‌ها هم‌زمان با جنگ اسرائیل و گروه‌های فلسطینی تحت حمایت جمهوری اسلامی، شعار دادند: «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران.»

همچنین، در این تجمع‌ها معترضان با حمل پلاکاردها و سر دادن شعارهایی گفتند: «تورم دلاریه، حقوق ما ریالیه»، «خط فقر بالای ۲۸ میلیون تومان»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «نه وعده نه بازی، اجرای همسان‌سازی»، «رئیسی دروغگو، حاصل وعده‌هات کو»، «بازنشسته به پا خیز، برای رفع تبعیض»، «افزایش مستمری طبق نرخ تورم»، «منزلت، معیشت، سلامت، حق مسلم ماست»، «درمان رایگان حق مسلم ماست»، «فقط کف خیابون، به دست میاد حقمون»، «لشکری کشوری، فولادی، تأمین اجتماعی، اتحاد اتحاد»، «تا کی سرافکندگی، یا مرگ یا زندگی»، و ««شاغل و بازنشسته، اتحاد اتحاد.»

اعتراضات بازنشستگان هم‌زمان با سایر گروه‌های صنفی و کارگری در روزهای گذشته نیز جریان داشته است.

جمشید اسدی، اقتصاددان، پیشتر در گفت‌وگو با صدای آمریکا تأکید کرده که جنگ حماس و اسرائیل وضعیت اقتصادی در ایران را بدتر از پیش خواهد کرد.

جمشید اسدی: جنگ حماس و اسرائیل وضع اقتصاد ایران را بدتر خواهد کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

این در حالی است که مرتضی افقه، اقتصاددان در ایران، با استناد با آمارهای منتشر شده در مورد فقر گفته در خوش‌بینانه‌ترین حالت، ۳۰ میلیون تن «زیر خط مطلق فقر» قرار دارند.

XS
SM
MD
LG