لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

تداوم اعتراضات بازنشستگان در چند شهر؛ اعتصاب کارگران شهرداری زرنه


تجمع بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی - آرشیو
تجمع بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی - آرشیو

اعتراضات و راهپیمایی پیاپی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی روز دوشنبه ۱۳ تیر نیز در چند شهر ایران ادامه یافت. کارکنان شهرداری زرنه در استان ایلام نیز از روز یک‌شنبه در اعتراض به وضعیت معیشتی‌شان دست به اعتصاب زده‌اند.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی در اعتراض به عدم افزایش حقوق و مستمری‌ها و عدم اجرای کامل همسان‌سازی حقوق و دستمزد این اعتراض‌ها را ادامه می‌دهند.

معترضان در اهواز با شعار «دولت قانون‌شکن، شَرّت رو از ما بکن» به سیاست‌های اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی انتقاد کردند.

بازنشستگان در شوشتر شعار دادند: «دشمن ما همین جاست، دروغ می‌گن آمریکاست»، «حقوق ما ریالیه، هزینه‌ها دلاریه» و «دولت انقلابی، فقط شعار خالی»

در دورود معترضان شعار دادند: «گرانی و تورم، بلای جان مردم»

روز یک‌شنبه نیز راهپیمایی و تجمع‌های بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی که نسبت به غیرعادلانه بودن میزان افزایش حقوق خود نسبت به تورم معترضند، در شهرهای

در دورود استان لرستان، معترضان با شعار «دولت شش‌کلاسه، همین روزا خلاصه» و «مرگ بر مخبر ایران‌فروش»، به عملکرد دولت اعتراض کردند.

همچنین به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارکنان شهرداری زرنه در شهرستان ایوان استان ایلام از روز یک‌شنبه ۱۲ تیر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان اعتصاب کرده‌اند.

کارگران و کارکنان شهرداری زرنه نسبت به هفت ماه حقوق پرداخت نشده، ۵۳ ماه بیمه معوقه، معوقات چند ساله صندوق بازنشستگی و مطالبات پرداخت نشده مربوط به اضافه‌کاری، مأموریت و تعطیل کاری از سال ۹۴ تا کنون اعتراض دارند.

بنا بر این گزارش، «این کارگران پس از سال‌ها پیگیری مطالبات‌شان، از اردیبهشت امسال تاکنون اعتراضات متعددی انجام داده و نامه‌نگاری‌هایی با مسئولان استانی انجام داده‌اند، اما هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند و در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات‌شان از روز گذشته دست به تحصن زده‌اند.»

گسترش اعتراضات و اعتصابات اصناف و کارگران در حالی است که با افزایش گرانی و تورم و خالی‌تر شدن سفره شهروندان، سخنگوی ابراهیم رئیسی گفته است مردم برای تحقق درمان و اصلاح اقتصادی باید «تحمل و صبر» کنند.

XS
SM
MD
LG