لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۹

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برای دومین روز تجمع کردند


تجمع دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
تجمع دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

تعدادی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران تجمع کردند.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، جمعی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران روز چهارشنبه ۵ تیر، در اعتراض به ادامه بازداشت مرضیه امیری و صدور حکم ۳۰ ماه زندان برای «لیلا حسین زاده» برای دومین روز متوالی دست به تجمع اعتراضی زدند.

این دانشجویان معترض خواستار حضور مسئولین دانشگاه و پاسخگویی نسبت به وضعیت مرضیه امیری و سایر دانشجویان تحت حکم این دانشکده شدند.

روز سه شنبه ۴ تیر ماه نیز دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با تجمع در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران تاکید کردند درصورت عدم پاسخگویی مسئولین و بی نتیجه ماندن مطالبات، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

«مرضیه امیری» روزنامه نگار و دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران که برای پیگیری وضعیت بازداشت شدگان روز جهانی کارگر به سمت بازداشتگاه وزرا رفته بود دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

گروهی از استادان و مدرسان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، روز پنجشنبه ۳۰ خرداد با ارسال نامه‌ای به منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار آزادی مرضیه امیری، روزنامه نگار و دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران شدند.

«لیلا حسین زاده» دانشجوی دیگر این دانشگاه نیز از دانشجویان بازداشت شده در دی ماه سال ۱۳۹۶ است که به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به ۳۰ ماه زندان محکوم شده است.

اعلام محکومیت قطعی خانم حسین زاده علاوه بر اعتراض دانشجویان، انتقادات بسیاری را در شبکه های اجتماعی در پی داشت. برخی از کاربران در پیام هایی نوشته‌اند که حکم لیلا حسین زاده نشان می‌دهد رویه قوه قضائیه پس از ریاست ابراهیم رئیسی فرقی با گذشته نکرده است.

در یک سال گذشته احکام سنگین دانشجویان بازداشت شده در آن اعتراضات انتقاد دانشجویان و استادان و فعالان حقوق بشر را در پی داشته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG