لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

اعلام حکم ۳۰ ماه زندان برای «لیلا حسین زاده» با اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران مواجه شد


در پی اعلام محکومیت لیلا حسین زاده، دانشجوی بازداشتی به ۳۰ ماه زندان، گروهی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در اعتراض به این حکم تجمع کردند.

بر اساس اخبار و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، دانشجویان سه شنبه ۴ تیر با تجمع در دانشکده علوم اجتماعی خواستار پاسخگویی مسئولان دانشگاه در قبال محکومیت سنگین این دانشجو و همچنین تداوم بازداشت مرضیه امیری، روزنامه نگار و دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران شدند.

روز سه شنبه امیر رئیسیان، وکیل لیلا حسین زاده در توئیتر خود تایید کرد که حکم ٣٠ ماه زندان موکلش قطعی شده است.

خانم حسین زاده از دانشجویان بازداشت شده در دی ماه سال ۱۳۹۶ است که به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام محکوم شده است. در یک سال گذشته احکام سنگین دانشجویان بازداشت شده در آن اعتراضات انتقاد دانشجویان و استادان و فعالان حقوق بشر را در پی داشته است.

اعلام محکومیت قطعی خانم حسین زاده علاوه بر اعتراض دانشجویان، انتقادات بسیاری را در شبکه های اجتماعی در پی داشت. برخی از کاربران در پیام هایی نوشته اند که حکم لیلا حسین زاده نشان می دهد رویه قوه قضائیه پس از ریاست ابراهیم رئیسی فرقی با گذشته نکرده است.

برخی از کاربران هم شعار دانشجویان متحصن را در توئیتر منتشر کردند که گفته بودند جای دانشجو پشت میز دانشگاه است نه پشت میله های زندان.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG