لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۹

تجمع صدها معترض مال‌باخته در قزوین: عدالتی ندیدیم، ما دیگه رأی نمی‌دیم


اعتراض سرمایه‌گذاران مال‌باخته رضایت‌خودرو مقابل استانداری قزوین.
اعتراض سرمایه‌گذاران مال‌باخته رضایت‌خودرو مقابل استانداری قزوین.

صدها سرمایه‌گذار مال‌باخته شرکت «رضایت خودرو طراوت نوین» روز دوشنبه چهارم تیر در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند و با شعار «عدالتی ندیدیم، ما دیگه رأی نمی‌دیم» گفتند که در انتخابات حکومتی جایگزینی رئیسی شرکت نمی‌کنند.

این تجمع که با شعارهایی علیه مقامات حکومت جمهوری اسلامی همراه بود، در اعتراض به بی‌توجهی مقامات جمهوری اسلامی به شکایت آنان و بر باد رفتن سرمایه‌هایشان صورت گرفت.

تجمع اعتراضی مال‌باختگان «رضایت خودرو طراوت نوین» در قزوین
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

مال‌باختگان «رضایت خودرو طراوت نوین» در این تجمع که در آستانه برگزاری انتخابات برای تصدی عنوان «ریاست جمهوری» برگزار شد، شعار دادند: «عدالتی ندیدیم، ما دیگه رأی نمی‌دیم.»

معترضان همچنین علیه برخی مقامات شعار دادند و از جمله دادستان قزوین را به دریافت رشوه متهم کردند.

آنها همچنین با شعار «حقمون رو نگیریم، هر روز همین بساطه»، تأکید کردند تا زمانی که به خواسته آنها توجه نشود و به این پرونده فساد کلان مالی رسیدگی نشود، به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

تجمع این سرمایه‌گذاران که پیش از این نیز بارها تکرار شده، در اعتراض به بر باد رفتن اموالشان در پی فعالیت محمدرضا غفاری، مالک و مدیر بازداشت شده شرکت رضایت خودرو طراوت نوین است.

به گفته شماری از مقامات حکومتی، از جمله حسین رجبی، دادستان قزوین، و محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین، مالک این شرکت در این «پرونده کلان» طی سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۸ با جذب «بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه» از هزاران شهروند، کمتر از «دو هزار خودرو» به مشتریان تحویل داده است و در این پرونده «۵۰ هزار شاکی» وجود دارد.

گسترش اعتراضات صنفی گروه‌های مختلف از جمله مال‌باختگان، بازنشستگان، کارگران صنایع مختلف، معلمان، و پرستاران و کارکنان بخش درمان نشانگر افزایش مشکلات معیشتی در ایران و بی‌توجهی مقامات جمهوری اسلامی است.

جمشید اسدی، اقتصاددان، پیشتر در زمینه رشد شاخص فلاکت در ایران به صدای آمریکا گفته که وضعیت معیشتی و شرایط اقتصادی از آنچه که هست، بدتر نیز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG