لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۵

بی‌خبری از وضعیت بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری بازداشتی


 بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری بازداشتی
بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری بازداشتی

«بهنام ابراهیم‌زاده» فعال کارگری که روز چهارشنبه ۲۱ آذر توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود در بند حفاظت زندان اوین به سر می‌برد اما اتهام او مشخص نیست و ممنوع الملاقات است.

یک منبع نزدیک به خانواده بهنام ابراهیم‌زاده روز دوشنبه ۱۰ دی در گفت‌وگو با صدای آمریکا گفت ماموران امنیتی روز بازداشت دو گوشی موبایل و لپ‌تاپی که در منزل آقای ابراهیم‌زاده بود را ضبط کردند و تا این لحظه هیچ یک از وسایل را به خانواده او پس ندادند.

بهنام ابراهیم‌زاده، زندانی سیاسی سابق و فعال کارگری که در گذشته بارها بازداشت و زندانی شده بود، در آخرین پرونده‌اش به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به طور غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود.

این منبع مطلع ضمن ابراز بی خبری خانواده از وضعیت فعلی بهنام ابراهیم‌زاده به صدای آمریکا گفت، چهارشنبه گذشته ۵ دی ماه خانواده آقای ابراهیم‌زاده با مراجعه به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای شهرری مطلع می‌شوند که وی در حال حاضر در بند حفاظت زندان اوین بازداشت است و اجازه برقراری تماس و ملاقات با خانواده خود را ندارد.

پیشتر بهنام ابراهیم زاده در سال ۱۳۸۹ به اتهام شرکت در تجمع‌های کارگری و حمایت از کودکان کار دستگیر شد. دادگاه ابتدا او را به ۲۰ سال زندان محکوم کرد، این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت اما در حالی که فقط ۵ ماه به پایان حکم محکومیت پنج ساله حبس او باقی مانده بود، برای اتهاماتی دیگر، از جمله اجتماع و تبانی علیه نظام به ۹ سال و نیم زندان دیگر محکوم شد.

«رابرت پالادینو» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چند پیش در پیامی توئیتری که در رابطه با دستگیری کارگران فولاد در ایران منتشر کرده بود، گفت رژیم حاکم بر ایران همواره حقوق مردم را نقض می‌کند. مردم ایران حق دارند در صلح و برخورداری از کرامت زندگی کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG