لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۱

اعتراض به صدور حکم جدید زندان برای بهنام ابراهیم زاده


اعتراض به صدور حکم جدید زندان برای بهنام ابراهیم زاده ، فعال کارگری
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

اعتراض به صدور حکم جدید زندان برای بهنام ابراهیم زاده ، فعال کارگری

بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری زندانی در زندان رجایی شهر، به تازگی و در حالی که فقط ۵ ماه به پایان حکم محکومیت پنج ساله حبس او باقی مانده بود، برای اتهاماتی دیگر، ازجمله اجتماع و تبانی علیه نظام به ۹ سال و نیم زندان دیگر محکوم شد.

بهنام ابراهیم زاده در سال ۱۳۸۹ به اتهام شرکت در تجمع‌های کارگری و حمایت از کودکان کار دستگیر شد. دادگاه ابتدا او را به ۲۰ سال زندان محکوم کرد، اما این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت.

محمود صالحی فعال کارگری در سقز، در استان کردستان و سخنگوی کمیته حمایت از آقای ابراهیم زاده در گفتگویی با بخش فارسی صدای آمریکا، صدور این حکم را غیرقانونی دانست و آن را در راستای وارد کردن فشار بیشتر بر فعالان کارگری در ایران توصیف کرد.

در همین حال، وضعیت جسمانی بهنام ابراهیم زاده نیز نامناسب گزارش شده است.

آقای ابراهیم زاده پس از دست زدن به چند دوره اعتصاب غذا در اعتراض به نگهداری او در بند زندانیان خطرناک زندان رجایی شهر، با ضرب و جرح ماموران زندان مواجه شد و بنا به تشخیص پزشکان معالج زندان، باید هر چه سریع‌تر به مراکز درمانی در خارج از زندان منتقل شود.

تاکنون مقامات زندان با این درخواست پزشکان موافقت نکرده‌اند و مخالفت دادستانی دلیل عدم انتقال او برای معالجه اعلام شده است.

پیشتر گروهی از زندانیان سیاسی در زندان‌های مختلف ایران و فعالان کارگری خواستار رسیدگی به وضعیت آقای ابراهیم زاده و آزادی او شده بودند .

از سوی دیگر، نیما ابراهیم زاده فرزند خردسال آقای ابراهیم زاده، که به سرطان خون مبتلا است، نیز در چند نامه به پدرش از این که او در چنین شرایطی پشت میله‌های زندان است، به شدت ابراز نگرانی کرده است.

  • 16x9 Image

    کوروش صحتی

    عمده گزارشهای او در مورد مسائل سیاسی داخلی ایران، حقوق بشر و جنبش های اجتماعی است.

XS
SM
MD
LG