لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۶

شاهزاده رضا پهلوی در آستانه چهارشنبه‌سوری: انقلاب بزرگ ملت ایران زنده است


شاهزاده رضا پهلوی
شاهزاده رضا پهلوی

در آستانه برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری، شاهزاده رضا پهلوی در توییتی با اشاره به صدها معترض کشته شده در ماه‌های گذشته گفت «ما موظفیم نگهبان نام» آنها و «ادامه‌دهنده راه‌شان برای بازپس‌گیری ایران باشیم.»

شاهزاده رضا پهلوی روز دوشنبه ۲۲ اسفند در توییتی نوشت: «در سالی که رو به پایان است، صدها ایرانی دلیر، جان خود را فدای رهایی ایران کردند. ما موظفیم نگهبان نام این جاویدنامان، و ادامه‌دهنده راه‌شان برای بازپس‌گیری ایران باشیم.»

او همچنین با اشاره به جشن دیرین چهارشنبه‌سوری اضافه کرد: «چهارشنبه‌سوری امسال فرصتی است تا نشان دهیم انقلاب بزرگ ملت ایران زنده است، و آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست.»

پیشتر، شهبانو فرح پهلوی نیز در آستانه فرا رسیدن نوروز، در پیامی با گرامی‌داشت یاد کسانی که «در رویارویی با نیروهای توحش و تاریکی جان باختند» نوروز را نشانه «پایداری، تداوم و هویت ملی و پیام‌آور پیروزی راستی بر دروغ» دانست.

او در پیام صوتی خود تأکید کرد: «نوروز که در همه حال پیام‌آور شادی و امید است، امسال در شرایطی برگزار می‌شود که ملت ما در سوگ از دست رفتگان خود است. صدها زن و مرد جوان و دختران و پسران نوسال با شعار زن زندگی آزادی در رویارویی با نیروهای توحش و تاریکی جان باختند. نام و یادمانشان در لوحه تاریخ ایران‌زمین جاودان است.»

XS
SM
MD
LG