لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

شاهزاده رضا پهلوی درباره «اعطای وکالت»: با تمام توانم در این مبارزه همراه شما خواهم بود


شاهزاده رضا پهلوی. آرشیو
شاهزاده رضا پهلوی. آرشیو

در ادامه واکنش‌ها به کارزار «من وکالت می‌دهم»، شاهزاده رضا پهلوی گفت که «ابزار عمومی این اعتماد» به او و دیگر افراد مورد وثوق مردم امکان قدرت و صراحت بیشتر برای مذاکره و گفت‌وگو در سطح بین‌المللی می‌دهد.

شاهزاده رضا پهلوی روز شنبه یکم بهمن در پیامی با سپاسگزاری از این که «تا این اندازه مورد اعتماد» مردم است، گفت: «بیش از چهار دهه قبل، زندگی سیاسی خود در تبعید را با این مأموریت آغاز کردم که یار و یاور شما در مبارزه برای آزادی ایران باشم. در مسیر انجام این ماموریت، اعتماد روزافزون شما ارزشمندترین سرمایه من بوده است‌.»

او در بیانیه خود نوشته است: «بدانید که به مسئولیتی که این اعتماد با خود به همراه می‌آورد، آگاهم و هم‌چون چهار دهه گذشته، بدون هرگونه چشم‌داشت و یا انگیزه شخصی، با تمام توانم همراه شما در این مبارزه خواهم بود.»

به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «ابراز عمومی این اعتماد» به او و «دیگر افراد مورد وثوق» مردم، این امکان را می‌دهد که «با قدرت و صراحت بیشتری به نمایندگی از» آنان «در سطح بین‌المللی گفت‌وگو و مذاکره» کنند.

او با اشاره به پیام خود که در مهر ۱۳۹۹ با عنوان «پیمان نوین» منتشر شد، افزود: «نجات ایران جز با همبستگی ملی ممکن نیست. امروز نیز بار دیگر، دست همکاری به سوی همه نیروهای دموکراسی‌خواه اعم از شخصیت‌ها و احزاب و گروه‌ها دراز می‌کنم تا بر پایه سه اصل مشترک حداقلی: تمامیت ارضی ایران، دموکراسی سکولار مبتنی بر حقوق بشر، و حق مردم برای تعیین شکل نظام سیاسی از طریق یک انتخابات آزاد، یاریگر انقلاب ملی ایران باشیم.»

شاهزاده رضا پهلوی اضافه کرد: «مسیر پیروزی روشن، و آزادی میهن از چنگ اهریمن نزدیک است. هیچ نظامی هر اندازه خشن و خونخوار نخواهد توانست در برابر اراده پولادین ملتی متحد تاب بیاورد.»

کارزار «من وکالت می‌دهم» پس از سخنان اخیر شاهزاده رضا پهلوی، در رسانه‌های اجتماعی به راه افتاده و هم‌زمان با آن طوماری آنلاین برای وکالت به او گذاشته شده که تاکنون بیش از ۳۲۱ هزار بار امضا شده است.

این کارزار با واکنش‌های مثبت و منفی گسترده‌ای رو به رو شده و شماری از مخالفان، با هشتگ «من وکالت نمی‌دهم» به این اقدام واکنش نشان داده‌اند.

XS
SM
MD
LG