لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۰

شاهزاده رضا پهلوی خواستار تحقیق فوری سازمان بهداشت جهانی درباره بحران کرونا در ایران شد


screen grab from his live video - https://www.youtube.com/watch?v=A9Atf1HR4XI

شاهزاده رضا پهلوی با ارسال نامه‌ای به سازمان بهداشت جهانی ضمن بحرانی خواندن وضعیت ویروس کرونا در ایران و آمار بالای جان‌باختگان، خواستار تحقیق فوری این نهاد جهانی شد.

شاهزاده رضا پهلوی روز شنبه ۲۳ مرداد ماه با ارسال این نامه به مدیر کل سازمان بهداشت جهانی با اشاره به «سوء مدیریت عامدانه» و بی کفایتی مقامات جمهوری اسلامی، افزایش آمار جان‌باختگان مبتلا به ویروس کرونا در ایران را «جنایت علیه بشریت» و «کشتار وصف‌ناشدنی» خواند و گفت: «ما از فاجعه‌ای در هراسیم که هنوز همه ابعاد آن برای ما مشخص نیست.»

او در ادامه خواستار تحقیق در رابطه با موارد مختلف، از جمله امتناع آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از دریافت کمک‌های بشردوستانه «پزشکان بدون مرز»،‌ بدرفتاری مقامات ایران با متخصصان سازمان بهداشت جهانی و تحت فشار قرار دادن آنها برای تبلیغ نظام سلامت جمهوری اسلامی، و اعلام ممنوعیت واکسن‌های تولید شده در آمریکا و بریتانیا توسط خامنه‌ای «بر اساس نظریه‌های مضحک توطئه»، شد.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین با ابراز نگرانی از عملکرد جمهوری اسلامی از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در ایران که به گفته او «نشانگر کمپین مرگباری علیه مردم ایران است»، از عدم همکاری مقامات ایران برای رساندن واکسن، به طور مستقیم و بدون دخالت دولت توسط سازمان بهداشت جهانی به مردم ایران، ابراز نگرانی کرد.

وی در پایان این نامه اعلام کرد تیم او آماده است با سازمان بهداشت جهانی برای برقراری ارتباط با متخصصان ایرانی همکاری کند تا جزئیات بیشتر در رابطه با وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا در ایران در اختیار این نهاد قرار داده شود.

نامه شاهزاده رضا پهلوی به مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در زمانی ارسال شده است که شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران، در وضعیتی که بسیاری آن را فوق بحرانی می‌خوانند، روز‌به‌روز بیشتر می‌شود.

منبع: کیهان لندن و توییتر شاهزاده رضا پهلوی

XS
SM
MD
LG