لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۲

شاهزاده رضا پهلوی: اجازه ندهیم «ضحاکِ جوان‌کُش» جان‌های بی‌گناه دیگری را بگیرد


مجید کاظمی (راست)، صالح میرهاشمی، و سعید یعقوبی
مجید کاظمی (راست)، صالح میرهاشمی، و سعید یعقوبی

با گسترش نگرانی‌ها از احتمال اعدام قریب‌الوقوع سه معترض در اصفهان، شاهزاده رضا پهلوی با هشدار «خطر فوری» از مردم خواست در مقابل زندان دستگرد در کنار خانواده‌های مجید کاظمی، صالح میرهاشمی، و سعید یعقوبی حضور یابند.

شاهزاده رضا پهلوی در ساعات پایانی یک‌شنبه ۲۴ اردیبهشت، از مردم اصفهان و شهرهای نزدیک آن خواست «در این لحظات که خانواده نگران این سه معترض زندانی در مقابل زندان دستگرد اصفهان هستند» به آنها بپیوندند.

او تأکید کرد: «اجازه ندهیم که ضحاک جوان‌کش و عواملش جان‌های بی‌گناه دیگری را بگیرند و مادران دیگری را سوگوار کنند.»

منابع خبری داخل ایران بر پایه گفته‌های مقامات قضایی به نزدیکان متهمان پرونده «خانه اصفهان»، نسبت به احتمال اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام مجید کاظمی، سعید یعقوبی، و صالح میرهاشمی هشدار داده‌اند.

بر اساس یک فایل صوتی منتشر شده، مجید کاظمی، معترض محکوم به اعدام، گفته که برای اعترافات اجباری تحت شکنجه روحی و جسمی بوده است.

او با شرح شکنجه‌ها و تهدید به تجاوز جنسی در زندان و تأکید بر دروغ بودن اتهامات انتسابی، تأکید کرده است: «من تا هشت و نیم شب سر کار بودم. من وابسته به کدام گروه بودم؟ من خودم کاسبم. دکان مسگری دارم. سابقه کیفری هم ندارم. چه گروهکی؟ چه حزبی؟ چه داستانی؟»

یک منبع مطلع روز یک‌شنبه به صدای آمریکا گفت که به خانواده‌ مجید کاظمی گفته‌اند ظرف «همین دو سه روز»، این سه معترض بازداشت شده را اعدام خواهند کرد.

به گفته منبع آگاه، خانواده مجید کاظمی و صالح میرهاشمی احتمال می‌دهند که اجرای اعدام آنها «امشب» انجام شود.

XS
SM
MD
LG